Hlavní navigace

Názor k článku MFČR: Stavební spoření by mohlo spořit na penzi. Ale musíte vložit celé úspory od miki - Ale neblázněte, to jako když tam bude socan...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 11. 2012 13:07

  miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

  Ale neblázněte, to jako když tam bude socan Sobotka (co si z příspěvků na dopravu postavil barák ve Šlapanicích), tak to bude lepší? Nebo Paroubek s provizí za zázračné knihy, které skoupil jeden člověk přes eShop? Dolejš se super reklamou v jejich novinách?
  Vždyť jsou všichni stejní. Celý problém této republiky je, že všichni chtějí brát, ale nikdo nechce dávat. A z toho plynou všechny ty pseudoreformy. Když chcete vyhodit úředníky, ozvou se odbory. Pak vydírají lékaři, pokračovat budou učitelé, když sáhnete na dávky, zasáhne ústavní soud.
  Všichni si zaslouží, ale kde to vzít? Jediná cesta, bohužel, jsou daně pro střední třídu, protože ta nemá kam by utekla. Nízkopřijmoví daně neplatí a ti vysokopříjmoví se jim vždy vyhnou, takže efekt žádný.
  Kde jinde vzít na potřeby státu?
  A jak dopadlo stavebko, dopadne stejně i penzijko. Všichni pozakládali smlouvy, stát zjistí, že na to nemá a zase změní podmínky. Škoda jen, že při jednostranné změně ústavní soud nenařídí beztresné výpovědi smluv. Tam se mu to nespravedlivé a nevyvážené nezdá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).