Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku MFČR: Stavební spoření by mohlo spořit na penzi. Ale musíte vložit celé úspory od togu - Pokud bude na MF slizký had Kalousek a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 11. 2012 9:09

  togu (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud bude na MF slizký had Kalousek a u moci tato prohnilá trojkolka,tak nemá cenu vůbec nic spořit,protože toto MF a naše vláda to stačí rozkrást.

 • 28. 11. 2012 13:07

  miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

  Ale neblázněte, to jako když tam bude socan Sobotka (co si z příspěvků na dopravu postavil barák ve Šlapanicích), tak to bude lepší? Nebo Paroubek s provizí za zázračné knihy, které skoupil jeden člověk přes eShop? Dolejš se super reklamou v jejich novinách?
  Vždyť jsou všichni stejní. Celý problém této republiky je, že všichni chtějí brát, ale nikdo nechce dávat. A z toho plynou všechny ty pseudoreformy. Když chcete vyhodit úředníky, ozvou se odbory. Pak vydírají lékaři, pokračovat budou učitelé, když sáhnete na dávky, zasáhne ústavní soud.
  Všichni si zaslouží, ale kde to vzít? Jediná cesta, bohužel, jsou daně pro střední třídu, protože ta nemá kam by utekla. Nízkopřijmoví daně neplatí a ti vysokopříjmoví se jim vždy vyhnou, takže efekt žádný.
  Kde jinde vzít na potřeby státu?
  A jak dopadlo stavebko, dopadne stejně i penzijko. Všichni pozakládali smlouvy, stát zjistí, že na to nemá a zase změní podmínky. Škoda jen, že při jednostranné změně ústavní soud nenařídí beztresné výpovědi smluv. Tam se mu to nespravedlivé a nevyvážené nezdá.

 • 28. 11. 2012 13:58

  Fredy (neregistrovaný) ---.pel.cz

  Pokud vezmu za fakt, že u nás zatím nikdy nevládla skutečná pravicová strana/koalice, tak je naprosto jedno, kdo momentálně rozhazuje veřejné prostředky. Dělali socani vždy, dělaly to koalice pod taktovkou ODS a nebude tomu jinak ani v budoucnu.

  Našinci se musí ještě hodně učit demokracii. Snad nějaká příští generace, která bude mít zkušenosti ze života/studia v zažitých demokraciích, bude konzervativní pravicovou stranu poptávat. Ale to už zde bude socialismu (střídavě pod taktovkou ČSSD a ODS), v posledním tažení.

  Jinak co je největší problém a což nechápou vůbec politici, je daňová nestabilita. Dokud zde nedojde k nějaké dohodě, že se daně nebudou 10 let měnit (viz Německo), tak většina podnikatelů půjde jinam. Tedy bude se registrovat v jiných zemích. Což se již dávno děje. U nás se nedá sestavit business plán, když se daně/odvody/pod­mínky státu mění každý rok a někdy i častěji.

 • 28. 11. 2012 22:30

  Host (neregistrovaný) ---.183.broadband6.iol.cz

  Bohužel je to tak,všichni kradli společně a nerozdílně ,napříč politickými stranami,takže hovořit tady o levici nebo pravici je zbytečné a nyní když dochází snad i papír na peníze v tiskárně,tak je úplně jedno kdo bude u koryta..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).