Hlavní navigace

Názor k článku MFČR: Stavební spoření by mohlo spořit na penzi. Ale musíte vložit celé úspory od Fredy - Komu tím prospějete? ....... tohle jsem už někde...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 11. 2012 10:50

  Fredy (neregistrovaný) ---.pel.cz

  Komu tím prospějete? ....... tohle jsem už někde slyšel. Že by tady? ( http://www.youtube.com/watch?v=ZmxV2qcELfc )

  Ale vážně. Samozřejmě že jakékoliv snižování daní je vždy problém. Nechce se do toho politikům, ani úředníků, ani daňovým poradcům a v podstatě ani velké části podnikatelů, kteří jsou přisáti na státní cecík. Z cizího krev neteče a politik musí hlavně slibovat rozdávání a mnohdy i něco z toho splnit. Kde by na to potom bral?

  Ano, na jakýchkoliv úlevách profitují vždy ti, co jsou aktivní. Ale na tom přece není nic špatného. Ostatně platí to již dnes. Odpočet od základu daně u úvěrů na bydlení, penzijního připojištění, životního pojištění a od daně dětí, manželek bez příjmů..... tak proč by to nemohlo být trochu upravené, více demokratické, spravedlivější a levnější? Proč stát, prostřednictvím nás, cpe peníze finančním žralokům, které si to nezaslouží?

  Důchodovou reformu bych řešil jednoduše, bez nějakých "spřátelených" finančních institucí. Dát lidem volbu, rozdělenou do třech kategorií, která by byla definitivní a neměnná.

  1) Kdo nechce v budoucnu od státu žádnou penzi, tak nebude platit nic na sociální pojištění (ani zaměstnavatel). Vše si zabezpečí sám.

  2) Střední varianta - v důchodu by čerpal pouze nějakou stanovenou minimální částku, například 10% z průměrné mzdy v daném období. Za to by odváděl 50% současných odvodů na sociální pojištění a to samé zaměstnavatel.

  3) Současný stav - průběžný důchodový systém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).