Hlavní navigace

Startuje Zlatý Měšec 2013, anketa o nejlepší finanční instituci

26. 11. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Devátý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Vy sami rozhodnete, která společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

Další ročník ankety Zlatý Měšec 2013 opět volí Nejlepší finanční instituci. Tou se stane taková společnost, která kromě oblíbenosti splňuje i celou řadu kvalifikačních kritérií. O tom, jaké máte zkušenosti s danou společností, přitom rozhodujete jen vy, čtenáři.

Anketa Zlatý Měšec 2013 nezkoumá jen oblibu finančních institucí, ale zajímá se i o další kritéria, např. rozsah či kvalitu služeb. Mezi nejcennější názory patří vaše osobní zkušenosti, proto máte i jedinečnou šanci napsat svůj osobní komentář k hodnocené instituci.

Pět kategorií

Při hlasování hodnotíte finanční instituce z pěti oblastí:

  1. Banky a družstevní záložny
  2. Pojišťovny
  3. Úvěrové společnosti
  4. Penzijní fondy
  5. Obchodníci s cennými papíry

Jak hodnotit

Při výběru finanční instituce buďte objektivní a kritičtí. Nehodnoťte jen podle toho, zda dané finanční instituci fandíte, nebo zda se vám líbí její reklamní kampaň. Zaměřte se na skutečnou nabídku služeb, jejich kvalitu, cenu a celkový vztah k vám, klientům. U každé kategorie najdete dílčí parametry, podle kterých danou instituci hodnoťte. Neméně důležité jsou právě vaše konkrétní zkušenosti, které mohou výrazně ovlivnit celkové pořadí nominovaných společností.

Dnes je běžné, že řada z vás čtenářů, využívá služeb více finančních institucí. Proto máte možnost ohodnotit více bank, družstevních záložen či pojišťoven. Chcete-li hodnotit další finanční instituci ve stejné kategorii, pak jen stačí rozkliknout odkaz Chci ohodnotit i druhou banku, resp. pojišťovnu.

Důraz neklademe na hodnocení finanční instituce jako takové, ale především na podrobnější hodnocení konkrétních finančních služeb, jako je rozsah a kvalita služeb, cenová politika nebo klientský servis. Každé kritérium ohodnotíte známkami podobně jako ve škole, přičemž výsledná známka každé instituce vznikne aritmetickým průměrem s přihlédnutím k různým vahám všech kritérií podle důležitosti.

Vstup do hlasování v anketě Zlatý Měšec 2013


Hlasování probíhá od středy 21. listopadu 2012 do pondělí 21. ledna 2013. Výsledky ankety budou vyhlášeny ve čtvrtek 21. února 2013.

Nemusíte hodnotit všechny kategorie, soustřeďte se pouze na tu, se kterou máte osobní zkušenosti.

V každé kategorii zvítězí vždy jedna společnost, která získá nejlepší průměrnou známku za všechna hodnocená kritéria. Svým hlasováním můžete výrazně ovlivnit, která instituce má například nejlepší internetové bankovnictví, nejlepší asistenční služby či nejlepší úrokové sazby. Pozor: hlasovat můžete jen jednou!

Porota: Čtenáři. Kritéria: Zkušenosti

Porotci ankety Zlatý Měšec 2013 jste jen vy, čtenáři-klienti finančních institucí. Vaše zkušenosti, příběhy, reakce jsou tím nejlepším hodnotícím prvkem. Lepším než teoretické popisování služeb.

Bezpečnost

Anketa Zlatý Měšec 2013 disponuje zabezpečením pomocí tzv. captcha systému (tedy opisu náhodného sledu znaků). Pro některé z vás to může být drobnou komplikací při cestě za hlasováním, ale věříme, že důvody bezchybnosti údajů, které nejsou znehodnoceny jakýmikoli útoky, oceníte.


O kom můžete hlasovat

Při výběru finančních institucí jsme postupovali takto:

Banky a družstevní záložny

Všechny působící banky a družstevní záložny s platným bankovním kódem přiděleným Českou národní bankou a se zaměřením na běžné občany nebo malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou nominace je přidělený platný bankovní kód pro platební styk k datu 1. 11. 2012 a aktivní činnost k tomuto datu.

Pojišťovny

Pojišťovny nabízející pojistné produkty pro retailové klienty, malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou nominace je skutečné působení na území České republiky a uvedení pojišťovny v seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu České národní banky k 1. 11. 2012.

Úvěrové společnosti

Společnosti poskytující výhradně úvěrové služby (i kreditní karty) se zaměřením na běžné občany, malé podnikatele a živnostníky. Podmínkou nominace je členství ve Sdružení SOLUS, nebo v bankovním nebo nebankovním úvěrovém registru společnosti CCB – Czech Credit Bureau nebo v České leasingové a finanční asociaci k datu 1. 11. 2012.

Penzijní fondy

Všechny penzijní fondy působící podle platné české legislativy k datu 1. 11. 2012.

Obchodníci s cennými papíry

Obchodníci s komoditami, cennými papíry a na finančních trzích, kteří mají platnou licenci od ČNB k datu 1. 11. 2012, působí na území České republiky a nejsou zaměřeni pouze na korporátní klienty.

Nenašli jste společnost, kterou chcete hodnotit?

Možná je to tím, že

  • je zaměřena výhradně na korporace
  • neposkytuje již služby novým klientům
  • není členem jmenovaných sdružení nebo registrů

Podpořte Zlatý Měšec

Každá finanční instituce soutěžící v anketě Zlatý Měšec 2013 může své klienty na možnost hlasování v anketě upozornit vložením poutacího buttonku, které si může snadno stáhnout.

skoleni_8_6

 


Zdroj dat

Zdrojem dat pro nominaci finančních institucí byly tyto veřejně dostupné seznamy:

CBCB – Czech Banking Credit Bureau

  • Informační memorandum Bankovního registru klientských informací a Nebankovního registru klientských informací

Česká národní banka

SOLUS

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).