Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Zkroťte své výdaje od Jarmila - Jezdila jsem na kole dost dlouho, více než...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 6. 2012 8:20

    Jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

    Jezdila jsem na kole dost dlouho, více než 20 let, ale úsporu jsem nějak nepocítila. Zkusila jsem si spočítat náklady, které dám za údržbu kola oproti nákladu za MHD. Vyšlo mi to prakticky nastejno, jen u kola jsem se musela starat, abych ojeté komponenty včas vyměnila, popř. aby byla opravena píchlá duše, včas vyměněn ojetý řetěz, protože dokázal zlikvidovat celé pětikolečko. Nekvalita i značkových komponentů byla doslova šílená, řetěz, na kterém výrobce uváděl, že vydrží 2.000 km, se vytahal už po ujetí 200 km k naprosté nepotřebě. Počítala jsem náklady něco přes dva roky, přičemž jsem nezapočítala jednorázový výdaj na koupi kola. Vyšlo mi, že na každodenní ježdění je kolo o něco dražší než MHD (počítám s tou, kterou mám v dosahu). Jedinou výhodou bylo, že kolo jezdilo, kdy jsem potřebovala já, neřídilo se jízním řádem. U autobusu jsem se ale nemusela starat, kde ho zaparkuju, a o neustálé odstraňování rozmanitých součástí, které se hodí kolemjdoucím spoluobčanům. Nakonec jsem skončila u MHD, je levnější a jeho použití jednodušší a bez starostí.
    A ještě něco: při současné hustotě provozu je jízda na kole městem větší adrenalin než bungee jumping. Cykloostezek ještě moc není, a pokud nežijete v oblasti, kde se více jezdí na kole, je cyklista bohužel velmi ohroženým účastníkem silničního provozu. Takže MHD je i bezpečnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).