Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Zkroťte své výdaje od Jarmila - Autor zmiňuje, že je možné se "přestěhovat do...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 6. 2012 7:32

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    Autor zmiňuje, že je možné se "přestěhovat do levnější lokality, například z města na venkov". Už ale neuvažuje nad tím, že ta tzv, levnější lokalita může být dražší variantou. V levnější lokalitě např. musí mít rodina dvě auta namísto MHD, kterým jezdila doposud, protože autobusy tam jezdí jen v pátek odpoledne a v pondělí ráno, zatímco manžel má jinou pracovní dobu a v jiném blízkém městě než manželka. Obě auta musí být naprosto spolehlivá, protože delší výpadek jednoho může taky znamenat ztrátu práce (nebo jezdit XX km na kole, což může být zajímavé zvláště v zimě). Zdražení PHM v letošním roce nad únosnou mez je už pak jen třešničkou na dortu u té "levnější venkovské lokality" (které bohužel zatím růst mezd nevyrovnal).
    Dále se naskýtá otázka, v čem je venkov levnější. V údržbě vlastní nemovitosti? Materiál ale stojí stejně jako ve městě, dražší je jeho dovoz, o něco levnější může být maximálně práce, protože na venkově je pořád řada šikovných lidí, kteří si mnohé práce dělají samodomo, ale přesto velice kvalitně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).