Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Udělejte si rozpočet od Petr Bravenec - Připadá mi jako veliká škoda, že lidé, kteří...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2012 21:35

  Petr Bravenec (neregistrovaný) 2001:470:1f15:----:----:----:----:----

  Připadá mi jako veliká škoda, že lidé, kteří si peníze počítají, často nemají o podvojném účetnictví představu a považují je za něco složitého. To platilo možná v době, kdy se vedlo účetnictví v knihách - s dnešními nástroji a s přístupem očesaným o věci potřebné pro firmu je to velmi snadné.

  Mám i trochu podezření, že na neznalosti podvojného účetnictví se podílejí ekonomické školy. Znám spoustu lidí, kteří studovali nějakou střední ekonomku, případně i vysokou školu, ale ze svých studií si odnesli v hlavě kopu nicneříkajících čísel účtů a panický strach cokoliv pokazit a cokoliv vyzkoušet (ve firemním účetnictví se "nedá opravovat"), ale princip podvojného účtování mnozí nepochopili. Nikdo ze studovaným ekonomů v mém okolí si ani nedovede představit, že to, co se ve škole řadu let učili, by mohli snadno využít k počítání vlastních peněz, ve svůj osobní prospěch.

  Je škoda, že lidé koumají, jak ve škodovce (excel) odvézt fůru písku, přičemž o ulici vedle stojí tatrovka sklápěčka - stačí se jen podívat za roh. A pokud už za roh nahlédnou, chytí se za hlavu: "Jejda, to auto je strašně veliké, tohle nikdy nezvládnu", za volant se nikdy ani nepokusí posadit, a vrátí se pokorně lopatovat písek do kufru své nebohé rodinné škodovky.

  ...a nakonec se stane převážení písku v osobním automobilu předmětem jejich diplomové práce a napíšou o tom do novin...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).