Hlavní navigace

Názor k článku Spotřebitelský úvěr, nebo leasing? od guest - Mě by spíš zajímalo co se bude dít...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2008 17:00

  guest (neregistrovaný)
  Mě by spíš zajímalo co se bude dít v případě auta na leasing když mi ho ukradnou nebo budu mít totální škodu nebo mě někdo nabourá a jeho pojišťovna z povinného ručení nezaplatí celou škodu?
  1. Krádež - předpokládal bych, že pojišťovna vyplatí časovou cenu auta a ta se rozdělí mezi leasingovku a mě ve stejném poměru jakou část auta už mám splacenou. Je tomu tak nebo na tom bude leasingovka lépe?
  2. Totální škoda na autě - donesl se ke mě případ, kdy leasingovka vyinkasovala od pojišťovny peníze, ale nepojízdný vrak ohodnocený likvidátorem poj. na 70 tisíc nechala fyzické osobě. Ten dotyčný ho pak horko těžko prodal za 30 tisíc. To je pěkná zlodějna. Pokud je auto leasingovky, takže ona inkasuje jako první peníze od pojišťovny, měla si ten vrak snad nechat. A pronajimateli vyplatit hotovost ne?
  3. Kdo bude doplácet za dopravní nehodu, kdy mě cizí člověk nabourá auto na leasing a jeho pojištovna nezaplatí celou škodu? Leasingoka nebo provozovatel auta? Podle mě by to měla platit leasingovka jako majitel auta.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).