LBBW Bank CZ upravuje vzhledem k podmínkám na českém finančním trhu výši aktuální úrokové sazby u spořicího účtu v českých korunách, a to na 3,3 % p.a. s platností od 1. října 2008.
Takže po 1.10. pokud s tím nikdo jiný nehne (FIO se dušuje, že ne) - tak žebříček "normálně použitelných účtů zdarma" bude tento:
Ovsem Lehman Brothers neni klasicka banka, takze to porovnani moc nesedi. Byla to investicni banka s daleko rizikovejsimi obchody nez delaji normalni banky a zadne normalni ucty klientum nevede.
Velikost banky není v mnoha (ve většině) případech žádnou zárukou kvality, spolehlivosti či bezpečnosti banky. Někdy spíše naopak - např. anglická Northern Rock (8. největší v UK), kterou zachránila před krachem britská vláda tím, že jí znárodnila.
"Problémovou" britskou banku HBOS (4. největší v UK) zase koupí Lloyds TSB atd. atd.
Kolikrát můžou velcí světoví hráči (i v sektoru komerčních univerzálních bank) ve svém neukojeném "rozletu" vygenerovat "mega" ztrátu (třeba Citigroup) a potenciálně tak stáhnou pod vodu třeba "malé národní" banky které vlastní - např. nedávné problémy Société Générale, která vlastní Komerční banku. Zisky KB z Česka jsou určitě pro SG dobrou a jistou "záplatou".
Ty velké banky mají výhodu v tom, že když se dostanou do problémů je velká šance, že se najde někdo, kdo jim pomůže, není to sice spravedlivé, ale svět není spravedlivý (když dlužíte sto tisíc, máte problém, když dlužíte sto milionů má problém banka :)).
Souhlas!
Třeba ČS, ČSOB nebo KB žádná vláda krachnout nenechá, to je jasný.
Ona by taky mimo jiné šla do "kopru" celá ekonomika státu, kdyby krachla banka, která má podíl na trhu třeba 25%.
Jo jo, máš pravdu.
Ale nenapsal jsem ho tam záměrně. Tu záložnu neznám, já sám bych do toho zatím nešel - je třeba jenom v Ostravě atd. Ale to není nic proti Unibonu. Vklady jsou pojištěné podle zákona a ani si nemyslím, že by to byla nesolidní instituce.
Pokud máte spořící účet u ING - ING Konto nebo penzijní připojištění, tak nijak. Pokud máte od ING nějaký investiční produkt např. akciový podílový fond nebo investiční životní pojištění s akciovou složkou tak poklesem hodnoty vašeho majetku.
Jinak včera šla do kytek největší americká spořitelna - "Washington Mutual" - (to píšu pro ty, kteří se zaštiťují velikostí banky a tím pádem její bezpečností) - koupila jí "JPMorgan Chase ".
Dovolte, abychom oficiálně reagovali k této diskusi: Vzhledem k množícím se dotazům klientů ING informuje, že současná krize bank Lehman Brother a americké pojišťovny AIG nemá nic společného s ING Group. Klienti ING ČR nemusí mít o své finance spravované ING Group žádné obavy. Současná situace na světových finančních trzích nemá vliv na fungování ING v globálním měřítku, ČR nevyjímaje. Společnost ING dále všechny upozorňuje na možnou a nesprávnou záměnu AIG vs. ING. Dochází k tomu hlavně u výslovnosti v angličtině. ING Group je holandská finanční instituce, která působí na trhu přes 150 let a aktuální krize v USA se ING dotkla jen minimálně.
Pokud to psal opravdu někdo z ING, tak si prosím opravte chyby v tiskové zprávě, kterou tady citujete.
Je to 1 banka a 1 pojišťovna. A banka se jmenuje "Lehman Brothers" a ne "Lehman Brother" jak uvádíte.
Správně má být: ..., že současná krize bankY Lehman BrotherS a americké pojišťovny AIG nemá nic společného ....
A klientovy prostředky, které svěřil do správy ING prostřednictvím např. podílového akciového fondu opravdu poklesly (za což samozřejmě nemůže ING).
Třeba fond "ING (L) Invest Emerging Markets (CZK)" poklesl za období od 12.09.2008 do 24.09.2008 o - 8.53%. To je prostě fakt.