Hlavní navigace

Spoření v listopadu: kam se (ne)vyplatí vložit peníze?

9. 11. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Úrokové sazby stále klesají vyjma jednoho odvážlivce, který je naopak razantně zvedl. Je to však něco za něco a budete muset na Slovácko.

Akční nabídky

ING Bank má probíhající akční nabídku na získání nových klientů prostřednictvím stávajících. Za založení ING konta dá stávajícím klientům 800 Kč, pokud nového přesvědčíte i k investicím, dostanete dalších 200 Kč. Podrobné podmínky.

Pořád probíhá akce Raiffeisenbank pro nové klienty. Pokud s účtem přejdete k této bance, získáte na prvních 6 měsíců úrokovou sazbu 3 % p.a. u spořicího účtu s bonusem.

Zvyšujeme

Artesa zvýšila úrokové sazby u 3leté fixace termínovaného vkladu Artesa Bonus, a to o 0,30 p.b. na 2,50 % p.a.

Pomyslný kámen na kameni nezůstal u depozit uherskohradišťského Peněžního domu. Tato záložna od 20. 11. 2020 výrazně zvyšuje úrokové sazby ve všech pásmech svých produktů: Spořicí účet s výpovědní dobou a Termínovaný vklad. Úrokové sazby se přitom někde zvyšují i o více jak polovinu, nově začínají od 0,45 % p.a. (bylo 0,10 % p.a.). Peněžní dům má navíc motivační program, za každý mimořádný členský vklad navíc (pozor, není pojištěný) zvýší úrokovou sazbu další bonusovou sazbou. Ta může vyšplhat až na +0,50 % p.a. Úrokové sazby však mají i s bonusem své stropy, takže maximálně můžete získat 2 % p. a., a to pro 5letý vklad nad 1 mil Kč. za podmínky dalšího členského vkladu 1 mil. Kč (tedy potřebujete minimálně miliony dva).

Snižujeme

Expobank snížila úrokovou sazbu u Expo spořicího účet Premium na 0,10 % p.a. z 0,50 % p.a. A nově vklady nad 20 mil. korun neúročí. Stejný osud postihl Expo spořicí účet.

Hello bank! úrokovou sazbu zatím nesnižuje, ale už oznámila, že u Hello spořicího účtu od 1. 1. 2021 sníží úročenou částku ze stávajících 300 tisíc na 200 tisíc.

Spořicí účet eMax Plus od mBank v akci Váš vyšší zisk je úročený již jen 0,01 % p.a. z 0,30 % p.a.

Sberbank snížila úrokové sazby u termínovaného vkladu, nově jsou max. 0,70 % p.a. (bylo 0,80 % p.a.).

skoleni9_11

Zpřehledňujeme

Sjednotili jsme vkladové produkty od ČSOB a Poštovní spořitelny, vyjma vkladních knížek. Nově jsou na Měšci jen pod hlavičkou ČSOB, tj. nekopírujeme identický produkt ještě pod názvem Poštovní spořitelny, i když jej v síti Poštovní spořitelny sjednat můžete. Stejně takto produkty v úrokovém lístku prezentuje i ČSOB. Výjimkou jsou vkladní knížky, které existují jen v síti Poštovní spořitelny.

Kam s 300 000 Kč „na viděnou“

Spořicí účty bank bez výpovědní lhůty – řazeno podle nejvyšší úrokové sazby vkladu

Spoření do 300 000 Kč
Banka/záložna Produkt Úroková sazba
Hello bank! Hello spořicí účet 1 % p.a.

Kam s 500 000 Kč „na viděnou“

Spořicí účty bank bez výpovědní lhůty – řazeno podle nejvyšší úrokové sazby vkladu

Spoření do 500 000 Kč
Banka/záložna Produkt Úroková sazba
J&T Banka Spořicí účet 0,90 % p.a.

Kam s penězi nad 1 000 000 Kč „na viděnou“

Spořicí účty bank bez výpovědní lhůty – řazeno podle nejvyšší úrokové sazby vkladu

Spoření od 1 000 000 Kč
Banka/záložna Produkt Úroková sazba
J&T Banka Spořicí účet 0,90 % p.a.

Aktuální data pro listopad 2020

Srovnávač spořicích účtů

Max. dosažitelná úroková sazba u bank je 1 % p.a. (reálně za rok, bez složitých podmínek a nejen během akce). U záložen je to 1,70 % p.a.

Srovnávač termínovaných vkladů

Max. dosažitelná sazba je 3,20 % p.a. (záložna), 2,50 % p.a. (banka)

Srovnávač vkladních knížek

Max. dosažitelná sazba je 2 % p.a.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).