Hlavní navigace

Názor k článku Sobě i dětem spoříme málo. Na stáří se to snažíme dohnat, ale nestačí to od Jarek - Myslím, že u nás jsou lidé velmi šetrní...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2018 10:07

    Jarek (neregistrovaný) 2a02:560:4196:----:----:----:----:----

    Myslím, že u nás jsou lidé velmi šetrní a dokážou se i uskrmonit. Bohužel jim po zaplacení základních potřeb nic nezůstane, tak spořit není z čeho. Až budou mít lidé platy jak v Německu, také si u nás budou mladí spořit na důchod už od prvního zaměstnání.
    Stejně je ta naše "Republika" postavena na hlavu. Platíme jedny z nejvyšších daní na světě a vláda na nás křičí že je to málo (holt ty miliardové dotace a různé tunely někdo musí zaplatit a poslanci to ze svých kapes tahat nebudou, když si to tam tak pracně nacpali). Odborníci neustále varují, že už dnešní čtyřicátníci nebudou mít adekvátní důchod (na to nemusí být člověk odborník, aby viděl že je důchodců čím dál více a skutečně pracujících čím dál méně. Nicméně nikoho to netrápí a tak je reforma v nedohlednu). Dělníci chodí do práce od nevidím do nevidím a spoustě z nich nestačí mzda ani na základní potřeby ( Ale jediné co se omýlá v TV jsou platy doktorů, učitelů a státních úředníků, jako kdyby nikdo jiný ve státě ani nežil).
    Tak a co vím po přečtení tohoto "odborného článku"? Musím platit daně a důchody na své rodiče, sobě si musím koupit dům, platit veškeré rodinné výdaje, šetřit si na důchod,..., a dětem musím šetřit na studium, jejich bydlení i na jejich důchod. Super, tak vím co mám dělat, jen mi tam stále chybí návod jak toho mám docílit. To jsem to dopracoval, začínám si myslet, že jsem se narodil do té nejhorší generace co sem mohl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).