Hlavní navigace

Názor k článku Sobě i dětem spoříme málo. Na stáří se to snažíme dohnat, ale nestačí to od Tom - Rady typu, že bych měl spořit peníze na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2018 23:50

    Tom (neregistrovaný) ---.vybezek.net

    Rady typu, že bych měl spořit peníze na důchod ignoruji. Měna dle mě ztrácí hodnotu rychleji jak použitý toaletní papír. Spoření je v dnešní nechutně předlužené době velmi absurdní nápad jak se zajistit na stáří. Za těch budoucích 40 let, které čekají aktuální třicátníky mi jako pravděpodobnější, že za tu dobu bude buď nějaký válečný konflikt, přijdou ekonomické změny - velká dluhová krize, případně krach, nebo nastolení nekonečných dluhů... každopádně vše vede k znehodnocení úspor. Četl jsem nedávno pěknou knihu, kde se tohoto tématu dotkli a byla tam trefná poznámka... Někteří lidé se alespoň zabývají myšlenkou spoření na důchod... kde ale vezmou peníze na slušnou zdravotní péči? Nebudou ji potřebovat? Nebo bude zdarma?
    Iritují mne články typu, že spoření je ta spása, která to celé zachrání a cpe se masově lidem do hlav. Nevěřím ani, že existuje univerzální návod na to jak je to správně. Třeba bude lepší nespořit 100Kč denně, ale vynaložit 3000Kč/měs na to, aby podpořili své zdraví. Nebo si budou užívat peněz tak, že se důchodu nedožijí.
    Osobně vidím systémové řešení spíše v nyní nepopulární generačním soužití, které z principu značně snižuje náklady na žití. Individuální samostatné žití bude časem spíše luxus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).