Hlavní navigace

Názor k článku Vláda chce vyšší slevu na dítě, přídavky pro víc rodin a snazší oddlužení od Jarmila - Ta daň mi pije krev taky, ale bohužel...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2017 19:54

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Ta daň mi pije krev taky, ale bohužel ji máme v právním řádu.

    Pane Fetter, já se teď ale vrátím k té péči o rodinného příslušníka. Na příkladu mé tety. Když její matka, moje babička, zestárla, bylo třeba aby o ni někdo pečoval. Ona nepotřebovala péči 24/7, byla ale dosti omezeně mobilní, problém byl v tom, že potřebovala, aby jí někdo nakoupil, protože sama do místního obchodu přes 1 km nedošla ani omylem, a pokud by byla upadla, nedokázala se bez pomoci druhého sama zvednout. A taky uvařit atd. Protože žila u tety v jedné domácnosti a oni ji se strýcem prakticky živili, protože ze svého důchodu by nevyžila ani omylem, zůstala kvůli ní teta doma. Pravda, bylo to ještě za socialismu, tehdy žádné podobné dávky nebyly, nezohledňovalo se to ani v zaměstnání. Pak zůstala ještě doma, když měl její syn těžkou otravu výfukovými plyny (unavený usnul v garáži, když spravoval auto. Měl neskutečné štěstí, že to přežil, ale já od té doby vím, co to je za svinstvo. Odvezla ho rychlá doslova 5 minut po dvanácté. Když se probral z bezvědomí, nikoho nepoznal, poslední dva roky paměti totálně vymazané. Po měsíci ho v nemocnici dali dohromady po fyzické stránce, znovu ho učili chodit, jíst příborem, doslova jako mimino. Pak se znovu učil číst a psát, to taky zapomněl. Teta se mu denně věnovala několik hodin a víc než 1,5 roku, přestože nemocenská trvala i tehdy max. 1 rok, ale on za ten rok ještě nebyl po duševní stránce zcela fit a stejně by do práce nemohl, protože by musel pracovat pouze pod dohledem. Bylo tedy lepší, aby se řádně doléčil). Pak ale teta dovršila důchodový věk - a s překvapením zjistila, že má sice odpracovanou základní výměru ve výši 25 let + něco málo přes to, ale péče o příbuzné není ani vyloučenou dobou, tudíž dostala velmi malý důchod. A protože víme, že péče o děti nebo staré lidí leží převážně na bedrech žen, tak jim rozhodnutím státu ty důchody ještě snížíme? Pardon, ale když teda odvádíme nemalé odvody na sociálním pojištění, tak já následně předpokládám, že když se posléze dostaneme do úzkých, že stát nám aspoň nějakou formou pomůže. Zdá se mi nemorální vybírat xx let peníze na tzv. sociální zabezpečení, ale když by měl stát vyplácet, tak řekne: "sorry, nemám, měli jste si našetřit?" Tak to, milý státe, řekni rovnou, že nic platit nechceš, a my se podle toho zařídíme.
    A ještě něco: pokud má stát na to, aby xx let živil nemakačenky, kteří se neustále jen vymlouvají, že nemůžou najít práci (co dělají pro to, aby si ji našli nebo případně udrželi? Nedělají náhodou všechno pro to, aby dělat nemuseli?), množí se jako kobylky a stát jim xx let vyplácí všemožné dávky, včetně těch na bydlení, proč by nemohl podporovat ty, kteří pracovat nemůžou? Nebo je cílem nacpat všechny staré lidi do ústavů, jen aby ti mladší mohli nerušeně budovat rozvinutý kapitalismus?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).