Děkuji za vyznání lásky. Taky Vás miluju. A nebyl jsem u předražených molochů. Mám celkem velmi slušný tarif u ČEZu, na všech třech odběrných místech. Kromě ceny však je pro mně důležitý styl a možnosti komunikace s dodavatelem. A nebudu měnit dodavatele třikrát do roka, kvůli úspoře tisíc korun za rok. Pak s tím je ještě další práce s rozúčtováním nájemníkům. Nestojí mi to za to.
Z príincipu neřeším nabídky po telefonu. Ani energetické, lékové, či ponožkové "za vynikající cenu". Máte-li pro mně něco, dejte mi to na sklo. S energiemi je to obdobné. Protože si umím spočítat celou složitou záležitost s ceněním dodávané energie, tak si od potenciálních dodavatelů vždycky stáhnu ceník. A protože už asi deset let mám dokonalý přehled o spotřebách všeho v měsíčních intervalech, nemám problém si simulovat fakturu za odběr tu či onde. A s tím přinášením zisku pronajímateli.... No ono záleží taky na tom, jak dobře uděláte nájemní smlouvu a taky koho si do nájmu vezmete. Rozhodně nemám pocit, že bych nějak prodělával. Kouknu-li se na přiznání DAPFO, tak ty nájmy jsou rozhodně silně plusové položky. A to jsem v okolí se srovnatelnými byty velice levný :-)
Mimochodem, zkuste kouknout na odkaz, není to ten typ "kalkulačky", kde musíte vyplnit číslo telefonu, aby vypadl nějaký výsledek (a pak vám taky týden nevolají s nabídkami).
https://kalkulator.tzb-info.cz/
také jsem spadl do DPI , bohužel ani s distributorem (gas-net) ani s dodavatelem (innogy) nelze řádně komunikovat . Distributor : zadal jsem samoodečet absolutně *zbytečně* je mu to zcela jedno jednoduše tam hodil loňský průměr a tečka ačkoliv jsem šetřil a spotřebu si hlídal žádná další komunikace na reklamaci ! Dodavatel se opírá o distributora a na mnou zaslané fotky plynoměrů od-do reaguje řetězem nesmyslných mejlů dožadováním fotek plynoměru které již dostal v 25mejlech za necelý měsíc . Naproti tomu musím pochválit EON vše vyřízeno do pěti dnů po ukončení DPI i zasláním šeku za přeplatek vše v jednom dopise
věřte že jsem to udělal přesně jak říkáte , jenže jim to je jedno vzali loňský odhad a flákli to tam o 110 kubíků víc než jsem v období DPI spotřeboval , dostanou zaplaceno přesně dle fotodokumentace kterou jsem poslal i dodavateli DPI , navíc zde hrozí že i bohemia si ukradne nějaké ty kubíky a pak nedostane DPI nic klidně s nimi risknu soud . Delší dobu se již rozhoupávám k odpojení plynu má elektro soustava je schopná držet i elektrokotel tedy budu mít v baráku jen jednoho zloděje
Tak to vypadá, že neviditelná ruka trhu se projevila v plné kráse. Jak může na tomto trhu být firmička s 5000 klienty - tady je jasně patrno, že asi někdo nekonal kdo měl.
Mám na mysli ERU to jsme se zabývali bývalou šéfovou, tahali ji jako idioti po soudech a to hlavní ohlídání trhu s enrgiemi nikde, jaksi nám uniklo. Tak díky Vám páni z parlamentu a Senátu jste tam zbyteční.
29. 12. 2021, 13:49 editováno autorem komentáře
Za všechno může liberizace trhu s energiemi v předešlých letech a odpojení od Ruského trhu s plynem, viz článek.
Hlavním viníkem - radikálního zvýšení cen energií, je Evropská unie, která si za Topolánkovy vlády v roce 2007 vynutila rozdělení energetických společností.
A domácí „pátá bruselská kolona“ v čele s premiérem Topolánkem a jeho kamarády z energetiky, tuto operaci na popud EU a velkých energetických korporací provedla. Samozřejmě v úzké spolupráci s dalšími členy vlády.
Místopředsedy vlády tehdy byli zelený pirát Martin Bursík a dnešní europoslanec Saša Vondra
. Ve vládě seděli mimo jiné Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil, Cyril Svoboda a také zelení piráti Ondřej Liška, Džamila Stehlíková a Michael Kocáb.
Přechod na energetickou burzu a zrušení dlouhodobého kontraktu s Ruskem na odběr plynu, na nátlak Evropské Unie, probíhal v letech 2006 – 2008.
Kdo v té době u nás vládl?
Vláda Mirka Topolánka I. 4. 9. 2006 – 9. 1. 2007.
Vláda Mirka Topolánka II. 9 1. 2007 – 8. 5. 2009.
Tady hledejme příčiny nynějšího zdražování a pádu 20 energetických společností !!
4. 1. 2022, 12:49 editováno autorem komentáře