Váženy Okamuru, chápu že musíte chránit svou organizaci, ale tyhle ty blaboly by jste si mohl opravdu nechat odcesty. Že jsem chráněn když si zakoupím zájezd od cestovky? hahahaha, dobrý vtip po ránu..že to, co inzeruje hotel na svych strankach kolikrát neodpovídá skutečnosti?? Ano, občas se to stane, ale cestovky ty to dělají běžně a ještě více - než si zarezervuji hotel, tak se poinformuji na webu na zkušenosti ostatních cestovatelů-že letím s nízkonákladovkou a že ty mají spoždění??? a chartery nemají? Chartery z česka vesměs letí v nesmyslných hodiních, když si sám kupuji letenku, můžu si vybrat čas kdy letím...že se prodraží transfer z letiště? Taky blbost, jízdenka na transfer se dá vesměs koupit taky na netu a za delkao lepší cenu, než je standartní cena, popř. můžu jet klasickou místní MHD atd. atd. těch možností je spousta. A hlavně!!! Pokud si zajišťuji eurovíkend sám, 100% činností můžu udělat online, což zrovna cestovky moc neumožňují, mám vše plně pod kontrolou..narozdíl od cestovek!!!
Přesně to jsem chtěl napsat. Chápu, že pan Okamura si přihřívá vlastní polívčičku, ale kdyby byl aspoň trochu soudný, hanbou by se propadl za ty kecy: Podle jeho slov má klient, který vyjede na eurovíkend s cestovkou, několik výhod: jednou je množstevní sleva, protože je ubytován v hotelech, které mají s cestovkami uzavřeny smlouvy,
To mohlo platit před deseti lety, ne dnes. Služby jako expedia.com či hotels.com mi zaručují, že si najdu ubytování na takovém místě za takovou cenu, jakou budu chtít. Například letos mě 5* hotel v Maďarsku vyšel na polovinu, co chtěly české cestovní kanceláře. Nebo v březnu jsme si s rodinou udělali eurovíkend v Římě a vybrali si ubytování přímo u Pantheonu. Stálo to sice relativně dost, ale to místo bylo naprosto senzanční.
Jaká česká cestovka mi nabídne zároveň nízkou cenu a možnost vybrat si lokalitu, kde chci bydlet.
nemusí vyhledávat na internetu volné letenky a ubytování.
To sice nemusí, ale zase musí vyhledávat vhodné nabídky CK, takže je to ve finále jedno.
Všechny jsou pojištěny proti úpadku, takže v případě krachu dostane klient své peníze zpět.
Jedu-li na vlastní pěst, je mi tohle úplně ukradené, protože s cestovkou nejedu.
Samozřejmostí je cestovní smlouva jako při klasickém zájezdu, což znamená, že může reklamovat její nedodržení.
Toto je taky argument jako noha. Zaprvé všichni víme, jak to s českými cestovkami je (pěkné obrázky v katalogu, milimetrovým písmem ve smlouvě, že mohou klienta ubytovat jinde, že neručí za dočasné snížení kvality služeb a milion dalších výluk. Zadruhé pokud si to organizuju sám, tak těžko něco "nedodržím". Jaké si to udělám, takové to mám.
Takže plně se podepisuju pod tento příspěvek. V době netu si letenku s nízkorozpočtovkou seženu sám za pár korun. Například do toho Říma jsme letěli ve třech za 700Kč dohromady zpáteční včetně poplatků a to, co jsme ušetřili na letenkách, jsme pak rádi zaplatili za super bydlení. Nebo Londýn - opět ve třech - za 3000 zpáteční a to včetně dopravy busem na Baker Street.
Hotel si najdu sám a díky systému hodnocení (tripadvisor.com, hotels.com, expedia.com a další) mám celkem i velkou šanci, že to, co jsem si našel, bude odpovídat mým představám. A to jak úrovní, tak cenou, tak hlavně lokalitou. Když někde bydlím, jsem rád, když to místo má nějaké kouzlo. Bydlet v panelákovém hotelu na periferii by mi přišlo škoda, když už si dělám hezký víkend.
Služby si nakoupím přesně takové, jaké chci já. Mám chuť na bufetovou snídani, tak si koupím hotel s bufetovou snídaní. A opět, díky systému hodnocení vím, zda ten jejich bufet je plnohodnotný a nebo "bufet" ve stylu "mám tu jeden druh sýra a jeden nejlevnější salám, oboje si můžete brát bez omezení". Chci ušetřit a kupovat si jídlo vlastní, seženu si levnější bydlení bez služeb.
A hlavně mám obrovskou volnost, co kdy a jak si budu dělat. V Římě se nám zachtělo oproti plánu jít do ZOO, tak jsme jedno odpoledne byli s děckem v ZOO. Žádné "dneska je sraz v devět ráno tady a jdeme do padesátého kostela na sochy a potom na neoklasicistní budovu parlamentu".
S cestovkou myslím jede pouze ten, kdo není schopen/nechce se o program starat sám, chce, aby ho někam posadili, někam povozili, něco mu ukázali a on nemusel vůbec nic řešit.
Naprostý souhlas. Na senzační víkend ať si jezdí ti, co neumí počítat, neumí se nikde domluvit a nejsou schopni si nic zajistit sami. I částečně gramotný člověk s kalkulačkou zjistí, o kolik ho agentura obere!!
Zdravim, chtěl bych se zeptat, jestli je možné s nízkorospočtovou společností letět přímo do Londýna na fullhamský letiště, jestli jo, tak která tam létá? Našel jsem jenom přílet do Lutonu a Hear... Zajímá mě, to abych zase nemusel platit 20L z Lutonu do Londýna:-( Díky za případnou radu:-D
Tak to je celkem přijatelný. Dá se to za tu cenu koupit na místě nebo si to musím objednt na netu? Díky za odpověď.Koukal jsem na student agency a spáteční i s poplatkama 2700Kč
Na místě je to dražší. Já si normálně udělal nákup přes net, zaplatil kreditkou a vytiskl jízdenku. S tou pak nebyl žádný problém. Akorát jsem byl na místě zmaten, protože jsem čekal autobus v barvách Easybusu a zatím ten daný spoj operoval Greenline Line 757. Každopádně vyjma mého zmatení nebyl naprosto žádný problém ani s cestou tam, ani s cestou zpět. Vytištěné jízdenky akceptovali bez pozastavení.
Nabízené eurovíkendy jsou pěkný podfuk. Jestli pan Okamura říká, že Češi bohatnou, má možná pravdu, ale taky přemýšlejí. Proč by měli cpát peníze agenturám, když si každý gramotný člověk objedná letenku a hotel přes internet. Navíc s agenturou máte "zajištěný program", což znamená, že budete vidět třeba to co znáte nebo vidět nechcete. A proč bych si měla platit nehorázné peníze za večeři, když se v každém bistru kdekoliv najím za třetinu a vyberu si na co mám chuť!
Češi bohatnou, ale jen někteří. Jsou to ti chudší, kteří jsou nuceni přemýšlet a vybírat. Pokud budu bohatší, tak si nebudu vyhledávat na netu přepravu, ubytování ani stravování. Kouknu do katalogu, ukážu prstem a je mi jedno, jestli pobyt vyjde s cestovkou na 15 tisíc nebo bez cestovky na deset.
Zrovna tak když Češi "bohatnou", ale snížil se počet strávníků v restauracích (nikoliv lemtačů tekutého chleba), kteří si údajně více vaří doma. Zvýšil se počet lidí, co si doma sami vymalují byt, protože práce profesionála je drahá. Řada lidí začíná doma chovat havěť, řada lidí na svých zahrádkách zryla trávík a pěstuje zeleninu na záhoncích, které kdysi ve víru lepší budoucnosti zatravnili. Textilní řetězce mají nižší tržby, protože lidé kupují více u Vietnamců. Atd. atd. ...
Vše se zdá zdůvodnit více způsoby tak, aby to vyhovalo té které straně.
ano vse se da zduvodnit. Ja si necham vymalovat od profesionala, protoze, to bude mit rychleji a lepe, nez ja, ale na obycejnou dovolenou cestovku nepotrebuji, jsem svobodny. Jsem tedy chudy nebo bohaty? Nepovazuji se ani za jedno.
Ono to není jen o penězích, ono je to o té skvělé možnosti volby - o svobodě. Že to ve finále stojí méně je pouze jeden z plusů, nikoliv to nejpodstatnější.
Jenže klasické euvíkendy jsou bez večeře, takže do bufáče se jde cestovka necestovka :-), absolvovala jsem Řím, měli jsme snídani - jako skoro oběd, bez cestovky je v Itálii snídaně tak leda jeden croisant a zbytek si kupte miláčkové :-), jedině letenka to celé prodražila - ale to si holt vyberme, jestli xhodin busem či cárem, nebo pohodička v aeru, sice to časově je pak skoro nastejno, bo se stále na něco čeká, před odletem 2hodiny, pak zase na kufr - je to o penězích. tak asi tak.
Povedlo se kouzlo nechtěného. Pod dobrým článkem byla reklama agentury Interhome na levnou krátkou dovolenou. Když byla řeč o Paříži, tak jsem si to tam schválně rozkliknul. Za prvé, musíte jet na týden, za ubytování v jednopokojovém bytě pro 2 osoby, zaplatíte téměř 19 tisíc, dopravu a stravování si zajišťujete sami. No, neberte to ?!
I já jsem dostal v Intersparu leták s názvem Krátké dovolené za senzační ceny. Vybral jsem si z něj zájezd do St.Agathy, hotel Kocher v Rakousku, prý ušetřím 65 procent. Když jsem počítal, zjistil jsem, že sleva se rovná necelých 10 procent. Co na to SOS ? Není to klamavá nebo zavádějící reklama?