Vlákno názorů k článku Rozdíly v pracovním právu Česka a Slovenska od čtenář - Autor svým příspěvkem vytváří dojem, že je na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2007 13:18

    čtenář (neregistrovaný)
    Autor svým příspěvkem vytváří dojem, že je na dohodě stran, které právo použijí při úpravě svých pracovněprávních vztahů. Přitom je třeba znovu odcitovat normu, od které svou úvahu opírá:
    Poměry z pracovní smlouvy se řídí - pokud se účastníci nedohodnou na něčem jiném - právem místa, kde pracovník vykonává práci. Koná-li však pracovník práci v jednom státě na základě pracovního poměru s organizací, která má sídlo v jiném státě, je rozhodné právo sídla organizace, leč by šlo o osobu, která má bydliště ve státě, kde se práce vykonávala.
    Takže osoba, která bydlí v České republice musí makat podle našeho Zákoníku práce, byť by uzavřel smouvu s hotentoty, kteří mají doma stanoveno, že se u nich maká od vidím do nevidím..
    Takže jde o řešení mezinárodněprávního prvku pracovníků, kteří u nás NEBYDLÍ a ne o žádnou převratnou věc, jak se snaží autor příspěvku prezentovat!!!
    :
  • 23. 5. 2007 13:36

    anonymní
    Díky za příspěvek. Čtete prosím pozorně:

    Poměry z pracovní smlouvy se řídí - pokud se účastníci nedohodnou na něčem jiném - právem místa, kde pracovník vykonává práci /v ČR/. Koná-li však pracovník práci v jednom státě /ČR/ na základě pracovního poměru s organizací, která má sídlo v jiném státě /SR/, je rozhodné právo sídla organizace/slovenské právo/, leč by šlo o osobu, která má bydliště ve státě, kde se práce vykonávala /jde o tuto osobu/.
    Tím pádem platí věta první ....právo se řídí právrm místa /ČR/, pokud se účastníci nedohodnou ne něčem jiném /dohodnou/.
  • 23. 5. 2007 14:12

    anonymní
    Právo se řídí právem místa, pokud se účastníci nedohodnou na něčem jiném. A o to právě jde, oni se totiž dohodnou na něčem jiném. Myslím, že to není až tak těžké pochopit.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).