Hlavní navigace

Názory k článku Rodinné životní pojištění je levnější, ale rizikovější, když přijdou komplikace

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 4. 2018 18:39

  nevěřící (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pane Kutálku,
  vida titul mezikapitolky Je lepší rodinná smlouva, měl jsem za to, že lze (jsem laik v pojištění)m že pojem rdinná smlouva se týká životního pojištění obou partnerů, takže když jeden zemře, čerpá druhý a děti a jeho část běží dál.
  Je tato možnost v praxi ?
  Tomáš

 • 28. 4. 2018 6:14

  Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ne u všech pojišťoven tomu tak je. Jak píšu: "Prakticky u každé pojišťovny nastanou komplikace při smrti hlavního pojištění pro osoby pojištěné na stejné smlouvě. Někde prostě smlouva jako celek končí. Někde druhý pojištěný vstupuje do role pojistníka a může v ní pokračovat. Někde je třeba splnit další podmínky, např. min. pojistné pro zbývající pojištění. Někde smlouva zanikne, ale ostatní pojištění mají možnost uzavřít si novou smlouvu bez zkoumání zdravotního stavu."

  To, že smlouva pokračuje bez potřeby zásahu je varianta: "Někde druhý pojištěný vstupuje do role pojistníka a může v ní pokračovat."

  Která z variant to bude ve vašem případě, záleží na pojistných podmínkách vaši smlouvy. Pokud si nejste jistí, ideálně napsat pojišťovně a dle případné odpovědi se zařídit (pokud vám odpoví pro vás akceptovatelně, odpověd uschovat ke smlouvě, i kdyby se (právě proto kdyby se) později zjistilo, že se zmýlili. (Ať máte (vaši pozůstalí) aspoň písemnou odpověď od pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).