Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rodičovský příspěvek 2020: Návod, jak získáte co nejvíce od K64 - Správně! Ještě větší socialismus, než jsme doufali! Tohle...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2019 11:49

  K64 (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Správně! Ještě větší socialismus, než jsme doufali! Tohle nebylo ani za té totality. Mateřská procentuálně z platu, vyšší část půl roku, pak o dost snížená, pak nic. A mateřská dva roky.
  Zrušit všechno, dát jedinou možnost - odpočtu z daní! Copak jsou děti jako nějaký nástroj na prachy? Jak se vůbec dřív ty děti mohly rodit?
  Méně papírů, méně úředníků, méně zneužívání, méně rotací všech možných finančních kolotočů a dotací, při kterých se vždy tak nějak "náhodou" něco ztratí nebo přistane někde jinde.

 • 8. 11. 2019 20:28

  Odpočty z daní (neregistrovaný) 95.82.135.---

  Odpočty z daní vůbec nic neřeší. Se podívejte na svoji výplatní pásku. Kolik platíte měsíčně na daních? Otec s průměrnou mzdou zaplatí po odpočtu na jedno dítě cca 3000 daň. To by byla strašně mizerná podpora.
  Nechápu, proč se všichni tak bouří. Ta dávka se od roku 2008 nezvedla (naopak klesla o cca 20000) a jak se zvedly ceny všeho za tu dobu?
  Je logické, že stát podporuje rodinu, protože kdo by platil důchody, pokud by ty děti nebyly? To, co platíte dnes platíte stávajícím důchodcům? Kdo to ale bude platit Vám?
  Jít dřív do práce? A kam ty děti dáte? Stát zrušil jesle, dostat dítě do školky před 3 rokem nemožné, částečné úvazky skoro neexistují atd atd. Tohle kdyby stát vyřešil, pak by možná tolik dávek ani nebylo potřeba.
  Mateřská je dle původní mzdy. Rodičák bude 300tisíc na 4 roky, 6250 měsíčně. To se Vám zdá pro ženskou a dítě moc? Zkuste s tím vyjít alespoň jeden měsíc.
  Ceny máme vyšší než v Německu, ale platy? DPH z plínek? Dětské jídlo a školní potřeby? Atd atd.
  Naši spoluobčané spíše zneužívají jiné dávky (příspěvky na bydlení, hmotná nouze,...). Rodičák na zbohatnutí určitě není.

 • 10. 11. 2019 0:47

  Paul (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Jako sorry moje má 6250 já mám skoro 30000 hrubého a krásně nám to vychází ještě si můžem cokoliv dovolit nevím na co si všichni stěžují.
  Že je ženská samozivitelka? A co jako nemá roztahovat nohy na počkání. Má nejdřív přemýšlet s kým si udělá parchanta. Já a moje jsme spolu skoro 8.5 roku a teprve po 3 letech jsme začali šetřit peníze dítě přišlo něco málo po 7 roku soužití. Není tak těžké si udělat parchanta ale postarat se o toho parchanta. Dát mu vše co potřebujete a ještě něco navíc. Kdyby to bylo na mě ( což naštěstí není) tak to zavedu jak v zahraničí max 3 měsíce a nazdar. Ať se stará rodina (otec, matka) než stát

 • 11. 11. 2019 7:56

  Miki (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  Se samoživitelkou souhlas. Až na výjimky je to věc těch matek a dnešní móda (vytřískat ze státu co nejvíc). Ale že by 24 + 6 tisíc čistého měsíčně bylo na vyskakování a mohli jste si cokoliv dovolit? Tak to Vám nevěřím ani náhodou. Možná tak na vesnici, v domku s rodiči a chozením do práce pěšky nebo na kole. Těch 6250 stačí tak max. na náklady bydlení, pokud jste ve vlastním. Pokud v nájmu, tak Vám nebude stačit ani dvojnásobek. A kde máte zbytek? Jídlo, oblečení, plíny, léky, auto, hračky, mobil/internet,.... a to nemluvím o nějaké kultuře, dovolené, rozbité pračce, atd atd. Na to je dnes těch Vašich 24 čistého už docela málo. Žít se s tím někde docela rozumně dá, ale rozhodně ne všude a nestačí to na cokoliv.

 • 9. 11. 2019 7:52

  Petra (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Nejspíš nemáte malé dítě, včera jsem byla pro nové zimní botičky za 1100,-.
  Moje rodičovská činní 7700,-. Mám vysokoškolské vzdělání a pracovala jsem jako OSVČ a platila jsem si vyšší nemocenskou, abych měla vůbec mateřskou , stejně to má mnoho mých kamarádek. Pokud opravdu nejste nyní na rodičovské, nemáte vůbec právo soudit, kolik je potřeba peněz a jak mají být dávkovány. A pokud by se odčítalo z daní, už vidím jak by to pro soukromníky zkrouhli. To jsme zažili již několikrát. Takhle je to spravedlivé pro všechny.

 • 10. 11. 2019 11:47

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  A vy jste dámy samosprašné ? Co manžel/partner ? Podle mě je špatně myslet si, že by z mateřské/rodičovské měla přežít ženská sama s dětmi. Byli na tvorbu dva, strat a platit provoz mají taky dva.

 • 10. 11. 2019 18:03

  Lukas (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

  Docela by mě zajímalo, jak si botičky za 1100 Kč odečtete z daní?? To, co dítěti kupujete nemá na daně z příjmu naprosto žádný vliv a nechápu jak by mohlo mít...

 • 11. 11. 2019 2:10

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Měla na mysli nikoli přímé pobírání státní podpory, ale vyšší daňový odpočet na dítě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).