Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Rodičovská 2012: mění se k lepšímu, někoho ale připraví o 15 tisíc od Denisa - Mám dotaz jsem očekávající maminou a chtěla bych...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2011 13:32

  Denisa (neregistrovaný) ---.142.broadband3.iol.cz

  Mám dotaz jsem očekávající maminou a chtěla bych jít na dva roky na MD, budou muset vždy vzít mé dvouleté dítě do školky?? Je někdo schopný na tohle odpověděd?? Děkuji moc. D.

 • 18. 12. 2011 9:32

  Dana (neregistrovaný) ---.130.broadband4.iol.cz

  Milá Deniso, změny, které přijdou, vypadají jako idylické pro maminky, které si myslí, že dítě dají ve 2 letech do MŠ a tam budou nad takovými mrňaty jásat. Skutečnost je ale jiná. Školský zákon totiž dosud neupravil spodní hranici věku, od jakého jsou školky povinny přijmout dítě do MŠ. Tam se uvádí " MŠ navštěvují děti předškolního věku, zpravidla od 3 let...". Dítě mladší 3 let není předškolák, nýbrž batole. Školky nejsou zařízené na tak malé děti - platí jiné hygienické předpisy, nároky na prostor, vzdělání pedagogů (dřív o tak malé děti pečovaly zdravotní sestry a ne pedagogicky vzdělané učitelky). Předpokládám, že pokud nepřijdou se změnami v sociální oblasti i další změny v oblasti pedagogické, budou se mateřinky přijímání tak malých dětí bránit. V současné době jsou školky přeplněné předškoláky nad 3 roky a tudíž nepředpokládám, že tam, kde je převis poptávky na místa, bude možné tak malé dítě umístit. Já sama pracuji na malé MŠ, kde máme málo dětí a tak nám tato možnost - přijímat děti pod 3 roky - umožní školku udržet, rodiče nám je budou jistě rádi dovážet z nedalekého města. Ovšem nejsem si jista, zda budeme schopny kvalitně se postarat o tak malé děti, při zachování počtu 24 dětí na třídu. V dnešní době, kdy na 24 dětí jsou 2 pracovnice, si péči o děti, které potřebují dokrmit, vyměnit plenu a asistovat u většiny základním činností a přitom ještě plnit výchovně vdělávací program (což je důsledně kontrolováno ze strany České školní inspekce), nedokážu představit.
  Přeju hodně štěstí, snad s Vám podaří Vaše děťátko v MŠ umístit. Dana.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).