Hlavní navigace

Názor k článku Renty za poškozené zdraví se od ledna 2018 zvyšují. Projděte si pravidla od Dana - Vážený pane, Najděte odpověď v Novém občanském zákoníku §...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2018 11:52

  Dana (neregistrovaný) ---.vkol.cz

  Vážený pane,
  Najděte odpověď v Novém občanském zákoníku § 2963 NOZ, Národní rada zdravotně postižených k tomu vydala prohlášení, Vám se mzda nevalorizuje, valorizace je novým zákoníkem zrušena, buď se dohodnete s pojišťovnou, která vyplácí rentu, ale ta valorizuje jen dle pracovněprávních předpisů, tedy nezákonně, ale česko a zákony známe nevymahatelnost práva.
  Valorizuje se tak, že podáte žalobu k soudu o valorizaci náhrady ztráty na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, soud by měl zjistit, nebo Vy doložit jaký výdělek by jste pobíral v této době na stejné pracovní pozici, a po odečtení invalidního důchodu, a poloviny minimální mzdy by Vám měla pojišťovna vyplácet rentu. Lze požadovat 3 roky zpětně, ale není to jednoduché soud Vám nebude chtít odpustit poplatky na advokáta nemáte. přitom invalidní důchody jsou žebrácké.
  ombudsman se otázkou rostoucí minimální mzdy zabýval, a tím i klesající náhrady za ztrátu na výdělku, vláda se na jeho popud tím měla zabývat, jako vždy se na to vykašlala, i když zasedala s tím, že situaci bude řešit. Kašlou na nás!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).