Umí ten program předpovídat do budoucnosti jako MS Money? Pokud ne, tak je z 50% k ničemu. Protože půlka využití takového programu je analýza minulosti - a to zvládne každý blbec naprogramovat pár grafů a statistik nad daty. Ale aby nějaký takový program uměl předpovídat budoucí vývoj financí jako MS Money to podle mě neumí ani jedna KOPIE, ano kopie MS money, nic jiného tyhle programy nejsou.
Kdo nevyzkouší nemůže nikdy pochopit sílu toho, že vím kolik budu mít peněz za půl roku.
Budoucnost neumí nikdo. I věřící připouštějí, že ani Pán Bůh ne.
Tobě umí program spočítat, kolik budeš mít za půl roku, ale stačí když ti druhý den ráno ujede noha na neuklizeném psím lejně a máš z těch počtů tak akorát řadu za sebou jdoucích čísel, která sice hezky vypadají, ale skutečnost bude úplně, ale úplně jiná.
Zjevně jste nepochopili právě protože to nepoužíváte. Já to používám roky a musím potvrdit že to prostě FUNGUJE. Pokud to nakrmíte jistými platbami (pojištění, tramvajenka, obědy) a přidáte víceméně jisté náklady (oblečení, jídlo, zábava) funguje vše uspokojivě. Pak program opravdu předpoví že pokud mám dnes 20 tisíc a koupím si za 10 tisíc telku že to sice vypadá OK ale za půl roku nebudu mít na tramvajenku.
No takovou blbost musí opět napsat jen někdo kdo to nikdy nevyzkoušel nebo jediný jeho pravidlený náklad jsou 4 kousky večer v krčmě.
Já mám těch pravidelných nákladů zapsaných několik desítek. Každý má jiný interval - týdně, měsíčně, čtvrtleně, ročně.. Opravdu si myslíte že tohle jde jen tak spočítat?
Já na to mám excelovskou tabulku, podle měsíců včetně křížových součtů (náklady na tu jednu věc za rok + součet plateb v příslušném měsíci). Bez stravy a drogerie, to jsou dost proměnlivé položky.
Já bych spíš potřebovala, aby mne něco podobného upozornilo, že ke dni XX končí STK u auta, ke dni YY je třeba revize kotle, ke dni DD propadá expirace u lékárničky auta, ke dni XZ propadá roční průkazka na bus... To jsou třeba i 4-leté intervaly. Pořád se nemůžu dokopat k tomu, abychom podobné záznamy dělali do jedné tabulky.
PS: pro rejpaly uvádím, že v mobilu se mi to neosvědčilo, ten magor si párkrát vymyslel datum a měl dojem, že ještě žiju v 19.století.
Ano pokud Vam jde jenom o to aby vas kalendar informoval o tom ze vam to uz propadlo. Ale tady jde o predikci financi. Proste pan vyse treba kupuje rocni tramvajenku (v Praze 6000 Kc * 4 clenove rodiny 24 000) a neni treba pro neho bezne, aby mu mesicne zustavala tak vysoka castka, takze na ni musi nekolik mesicu sporit. A aniz by si to bezny clovek uvedomoval spori na ni, tim ze v prubehu roku neutraci. Ale pokud bude chtit treba v cervnu koupit novou telku, muze ho tento program upozornit, ze mu bude chybet na tramvajenky za pul roku.
--
Tady se nejedna o presny vyvoj budoucnosti, ale proste o to ze Vam je schopen ten program dat informaci o tom co urcite prijde a jestli nahodou neni uz ted jiste, ze budete mit problemy to zaplatit.
Ale dá se to. Před r. 1989 bylo hůř, to to jídlo ani na pultu nebylo, lidi rejpali zahrádky ostošest. Dneska místo záhonů s petrželí sečou trávníky a někteří se dokonce cachtají ve vlastních bazénech.
Cena není u potravin to hlavní, horší je kvalita. Ta šla teda po r. 1989 rapidně dolů. Složení je tak mikroskopické, že to svýma složenýma očima nepřečte ani roztoč, v řadě případů myslím, že složení není přesné, třeba sója v uzeninách není deklarovaná nikde (a přítel má dnu, kde je sója spouštěčem dnavého záchvatu, takže sóju v uzenině naprosto spolehlivě indikuje. Bohužel až druhý den, kdy musí svou indikaci přerazit léky. Zajímavé je, že sóju indikoval i v salámu Vysočina, kde bych ji nečekala).
Takže se snažím nakupovat základní potraviny a vařit z nich doma. To se dá, je to lepší než polotovary. Jako ženská jsem se na polotovary těšila, jak mi usnadní život, když ale vidím, co v nich je, tak radši uvařím.
My jsme prisli na to, ze polotovary usnadnuji jenom minimum prace. A uz sme ustoupili i od nakupovani peciva a pecemi si chleba, rohliky i pitu sami. To same plati i o testovinach. Casova uspora pri pouziti testovin ze sacku je cca 5 minut. Vzhledem k tomu o kolik to stoji vic a o kolik mene to chutna se to fakt nevyplati.
nepochopil.
já tvořím rozpočet tak, ža mandatorní výdaje rovnou odečítám od (disponibilního) příjmu, pravidelné výdaje jsou známé na rok dopředu (v ročních součtech, bez ohledu na jejich fyzickou periodicitu) - a to co zbyde, mohu investovat a nebo prošustrovat "za telku".
pokud potřebujete počítač na to, aby vám řekl, že dnes nemůžete utratit 50% svých veškerých příjmů za novou televizi, protože na konci roku budete potřebovat šalinkartu - pak vás banální chřipka vykostí až na krev.