Vlákno názorů k článku Realitní makléře má zkrotit zákon, povinná bude maturita od Raziel-CZ - Vidím, že nikdo nezná a ani nechce znát...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 8. 2016 20:56

    Raziel-CZ

    Vidím, že nikdo nezná a ani nechce znát skutečnou příčinu toho, proč nově chtějí pro vykonávání praxe realitního makléře "papíry". Nejspíše kvůli zvyšování HDP jakožto stupidního ukazatele absolutně ničeho. Musí se jen dále a více točit peníze, makléřů je v Čr snad nejvíc jak kdekoli jinde, takže se peníze přelijí do škol, aby tyto mohly produkovat více a více blbců s papíry v době, kdy kriticky chybí řemeslníci - ti skutečně šikovní, zruční a žádaní lidé, díky čemuž jsou tu firmy s kvalitou na úrovni bodu mrazu.

    Je to jen jedna z dalších buzerací a nic jiného. Kvalitu by měly určovat nezávislé weby a/nebo databáze odborníků, nikoli bezcenné papíry, které dokládají povětšinou jen fakt, že student zopakoval po profesorovi názor, který tento chtěl slyšet, aby ho v získání papíru podpořil. A především by se měl změnit celý náš zastarale-utopistický socioekonomický systém, jinak se s podobnými nesmysly bude pokračovat až do úplného vymytí mozků všech lidí na této planetě. A to v tom lepším případě.

    Pane neexistující Bože, už začněte lidi přemýšlet.

    A teď do mě...

  • 1. 8. 2016 22:26

    Jarmila (neregistrovaný)

    Jak chcete vychovávat řemeslníky, když škola nemá peníze na to, aby koupila soustruhy minimálně polovině učňů, pokud nechcete vidět stav, že se 15 učňů učí na jednom soustruhu. přesně řečeno jeden se učí, ostatní lítají kde se dá a mistr zodpovídá za všechny = že se na to nevybodne, má to zapotřebí, když na dohled nad rozjívenými fakany nemá čas? No, a pak ještě existují řemesla, která ty soustruhy nepotřebují (třeba kuchaři), ale nikdo je na praxi nechce, protože proč by si vychovával konkurenci, že? Takže na praxi mohou jen k rodičům, pokud ti mají hotel nebo restauraci. Před časem běžel v TV pořad "Ano, šéfe" a kuchaři posledniho ročníku učňáku neuměli ani zapnout kuchyňské spotřebiče, protože to se prostě na kuchařské praxi nedělá. Jak měli zvládat ještě kuchařské dovednosti?

    Učňovské školství jsme totálně zazdili a nahradili středními školami v domnění, že komunisti lidem křivdili, když je nenechali studovat. V řadě případů to teda byla i pravda, ale v hodně případech se taky cítili hodně ukřivdění ti, co na nějaké studium prostě neměli buňky, jenže Lojza se na školu dostal a náš Pepíček ne, nebude to tím, že Lojzy táta je v KSČ? Nějak jsme přitom přehlédli, že Pepíček je poloblb, škola ho nebaví, takže nosí čtyřky. Zato se rád vrtá v autech a klidně by se vyučil automechanikem, ale tam je narváno, tak se Dostal aspoň na opraváře zemědělských strojů. Když bude dobrý, tak ta auta jednou stejně opravovat bude.

    My jsme po r. 1989 všechno přepočítali na peníze. Střední škola je levnější než učňák, bo tam jeden učitel přednáší 30 studentům. Učňák potřebuje dílny a zařízení, ta jsou drahá, a pak taky materiál, který je možno třeba i zmršit, Ten je ještě dražší. Mistr se krom toho může věnovat jen několika učňům a musí své řemeslo dobře ovládat. Ale proč by se zlobil s rozjívenýma puberťákama, když si na vlastní ŽL bez rozčilování vydělá násobně víc? Tak to různě pytlíkujeme už 20 let a dneska se divíme, že nejsou řemeslníci. I totální blbec snad pochopí, že bez praktické výuky žádní dobří řemeslníci prostě nebudou. Dovoz makáčů z Ukrajiny to fakt nezachrání.
    PS: velice dobře si pamatuju dobu, kdy noví vlastníci s radostí přehodili starost o výchovu učňů na stát s tím, že oni to přece dělat nemůžou, to je přece věc státu. Takco si dneska stěžujou, že neseženou hotové řemeslníky?

  • 2. 8. 2016 7:28

    Flasi (neregistrovaný)

    Učňovské školství zazdil a středními školami nahradil víte kdo? Občané této země, protože přestali do učilišť posílat své děti. To je primární příčina všeho.

  • 2. 8. 2016 9:58

    - (neregistrovaný)

    Občané této země se chovají, jak ostatně chtěl už před 25-ti lety Klaus, tržně. Nabídka poptávka.

    To jen vyšší a nejvyšší management firem a politici nechápu to, co se učili na ekonomce hned první rok na podzim, a co sami s oblibou navenek hlásají. Že lidé maximalizují svůj zisk, a minimalizují své náklady. Nechovají se podle potřeb druhých, ale podle svých potřeb.

    Nedávno uteklo z stavební firmy několik zedníků. Prý dobrých zedníků. A kam šli? Přeplatila je jiná firma? No přeci mimo obor. Ono nestačí mít potřebu, ono je potřeba i ten zájem vyjádřit jinak, nežli státe dej soustruhy, rodiče dejte děti.

    Tohle není příčina, natož primární příčina. Tohle je jen důsledek.

  • 2. 8. 2016 12:04

    Jarmila (neregistrovaný)

    No, tržně. Po r. 1989 vznikly stovky středních škol s maturitou. Ja jsem osobně čekala, že se nároky na děti a jejich znalosti budou zvyšovat, ne že budeme soutěžit v tom, jak nízkou laťku ještě podlezeme. Taky jsem zpočátku byla proti státním maturitám, připadala mi jako degradace středoškolských profesorů, kteří ji do té doby s přehledem zvládali. Než mi ale došlo, že státní maturita nasazuje aspoň minimální laťku tam, kde se ji školy snaží podlézt, čím níže, tím lépe. Co budeme proboha dělat s těmi stovkami maturantů, kteří neznají svou profesi a ani se nevyučili, protože maturitu buď nesloží nebo prolezou s odřenými zády? Ti jsou absolutně nezaměstnatelní. Ano, část z nich může prodávat, část dělat řidiče nebo skladníky, ale co se zbytkem?
    Následně klesla kvalita učňáků, protože neměly, koho by učily. Dnešní stav je důsledkem. Ale my jdeme ještě dál. Teď jsou na řadě základky. Jako by nestačilo, že základky jsou schopné pracovat s dětmi s normální inteligencí, možná si poradí s dětmi s inteligencí trochu sníženou, ale jen za předpokladu, že tyto děti nezlobí a nenarušují výuku. Do toho chceme pod rouškou tzv. inkluze narvat Cikány, kteří na celou slavnou školu zvysoka kašlou. Za pár let se budeme divit, že vznikají soukromé školy, které tyto rušivé prvky přes práh nepustí. A rodiče donutíme k tomu, aby z daní dotovali státní školy s mizernou kvalitou a vedle toho si šetřili na soukromé školy pro svoje děti. Doslova jásám, že mám už potomstvo dospělé, ale zároveň se toho děsím, protože mám vnoučata, kterých se to bude za pár let týkat (pokud se rodiče neseberou a nezmizí v zahraničí).

  • 2. 8. 2016 12:25

    * (neregistrovaný)

    Stačí se podívat do zahraničí, tam jsou v některých věcech o hodně před námi. Třeba v té inkluzi. Takže už před více než 15-ti lety tam člověk mohl vidět, jak to u nás bude vypadat za deset let, když tu bude vládnout stejná parta, jako teď.

    Například taková Anglie. Vyšší střední třída, oba rodiče novináři v Guardianu (tehdá byli na Západě novináři relativně dost dobře placení). Ale na soukromé školy neměli dost peněz. Takže matka chodila do škol jako dobrovolnice, asistentka, aby se ty děti v inkluzivní škole vůbec něco naučili. A už tehdá o tom nechtěli mluvit nahlas.

    Co nás čeká? Soukromé základní a střední školy (když vynechám několik málo těch nejdražších a celostátně nejznámějších) jsou u nás levné (a zároveň nejsou zárukou kvality, mnohdy jde jen o "alternativní metody".) Ale ta doba, kdy soukromá škola bude možnost, jak svoje děti ochránit od "inkludované výuky" právě začíná. Což je pro Dientsbiery, Šabatové, a ty jemž tihle slouží, nepřijatelné. Tedy brzo bude následovat opatření, jak soukromé základní a střední školy učinit nedostupné pro běžné lidi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).