Hlavní navigace

Názor k článku Rady začátečníkům: jak fungují burzy a kolik stojí na nich obchodovat? od * - "V případě prodlení dlužníka ho ihned kontaktují a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2018 14:18

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  "V případě prodlení dlužníka ho ihned kontaktují a snaží se s ním situaci řešit. V případě neúspěšné domluvy dají celou věc k soudu. "

  Zkusím přeložit: V případě problémů posílá první upomínku Zonky. Pokud nereaguje, má Zonky plnou moc od věřitele a jménem věřitele podává žalobu.

  Dál ale už tomu nerozumím. "Poplatky soudu vy jako investoři nehradíte, něco se platí z poplatků, co vám každý měsíc strhávají dle ratingu půjčky, a dodatečné poplatky si platí dlužníci sami."
  Bez zaplacení poplatku soud neproběhne. Takže ho někdo předem musí zaplatit. Není jasné, jestli se na zaplacení poplatku podílí Zonky, jakým procentem, bo "se platí z poplatků", nebo to má platit dlužník, jak by velel rozum a zvyk. Ani netuším, co si představit pod hentým takým pojmom "dodatečné poplatky". Kdo zaplatí právní zastoupení, což je mnohem dražší nežli soudní poplatky, nezmiňuješ. No, v každém případě, když dlužník neplatí půjčku, tak nezaplatí ani poplatky, ani náklady na právní zastoupení věřitele, tudíž vše v důsledku platí věřitel.

  Ale klidně se vsadím, že pojištění odpovědnosti splácet od Zonky nic neřeší, protože kdyby řešilo, tak jaképak soudy - o kterých mluvíš. Zkásnu pojištění, a ať se s dlužníkem tahá pojišťovna, no ne? Jenže, ještě jsem neviděl takové pojištění schopnosti splácet, které by cokoli krylo.

  No zkrátka veškerá rizika za věřitelem, což neznamená že hejla o poplatky nezkásneš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).