Vlákno názorů k článku Pyramidy a investice českého státu nesou jen málo rozdílů od miloš - hospodaření státu řídí naprostí diletanti. Schválí celoplošnou digitalizaci...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 1. 2010 13:15

    miloš (neregistrovaný)

    hospodaření státu řídí naprostí diletanti. Schválí celoplošnou digitalizaci a má z toho prd, jen nadělali občanům problém. Vydělali na tom výrobci těch nesmyslů co ted musíte mít k televizi, abyste vůbec něco viděli. Kolik se jich vyrobilo v čr? To si netroufám odhadnout, že by žádný?

    Koupilo se pendolino, ale když jsem měl jet z Ostravy do Prahy, tak jsem jel raději rychlíkem, 200 kč příplatek za to že se svezu novým vlakem, který stejně zaplatil stát, potažmo daňový poplatník, se mi zdálo příliš. Já vím, je třeba někde se zahojit, když jsme prodali výdělečnou nákladní dopravu a nechali si prodělečnou osobní na kterou stejně zaplatíme dotaci na pokrytí ztrát jinak nám bude železnice stávkovat.

    Dalších podobných aktivit, je spousty. ČEZ, RWE, Státní lesy, povinné ručení.

  • 26. 1. 2010 9:30

    Přezdívka (neregistrovaný)

    > Schválí celoplošnou digitalizaci a má z toho prd, jen nadělali občanům problém. Vydělali na tom výrobci těch nesmyslů co ted musíte mít k televizi, abyste vůbec něco viděli.

    By me zajimalo, jestli jsi si vubec vsiml, ze mas ted 4–5× vice volne dostupnych programu, nez jsi mel pred digitalizaci. Krome toho uz za 2 roky budes mit volne dostupne programy ve vysokem rozliseni (DVB-T2 + MPEG4). Krome toho se paralelne s tim muze vysilat digitalni rozhlas (DAB) a s vysokou pravdepodobnosti zbyde i misto pro zrychleni internetu pres mobilnich telefony (3G/4G(LTE)).

    Kdyby se i nadale vysilalo analogove, tak vice nez 3 TV programy ve standardnim rozliseni by jsi nikdy nemel.

    Prechod na digitalni TV pozaduje dohoda schvalena vsemi staty EU. Prave proto, aby staty, kde lide premysleji jako ty, nezustaly 100 let za opicema.

  • 26. 1. 2010 14:02

    lojza (neregistrovaný)

    Před digitalizací 4, po asi 12, to neni 4–5× víc.
    Jo, to dvb-t2 je fakt úžasný. Jak je to dlouho, co si lidi museli pořídit minimálně nový setopbox, aby mohli přijímat dvb-t. A za pár let budou muset pořizovat pro dvb-t2. Kdo si koupil televizi s dvb-t+mpeg4, tak si bude muset další škatuli do domácnosti pořizovat taky, protože nic s dvb-t2 tunerem teď jaksi neprodávají. Když už chtěj inovovat, tak by aspoň měli myslet dopředu a ne že se každých pár let vymyslí něco nového.

  • 26. 1. 2010 22:50

    Přezdívka (neregistrovaný)

    > Před digitalizací 4, po asi 12, to neni 4–5× víc.

    Ktery byl ten ctvrty celostatni program?

    Dnes sice mozna vysila jen 12 programu, ale misto je na celkem 7 multiplexu. Pri pouziti soucasne technologie (DVB-T + MPEG2) a soucasne kvality koderu, kdy se vejde 4–5 programu do multiplexu, to je celkem 28 az 35 programu.

    Po vypnuti analogu se ale pocita se zprovoznenim nekterych tech multiplexu v DVB-T2 a pravdepodobne i MPEG4. Budou se v tom vysilat nejspise programy nekterych soucasnych televizi (CT, Nova) ve vysokem rozliseni (HD). Paralelne s tim pobezi i to soucasne digitalni vysilani ve standardnim rozliseni.

    Jestlize se tedy nebudes chtit koukat na HD a kupovat novy set-top box, tak se pro tebe nic menit nebude.

    Vzdycky si ale muzes platit mesicni predplatne na kabelovou nebo satelitni televizi, kdyz nejsi z bezplatnou nabidkou pozemniho vysilani spokojen.

    System DVB-T2 byl vynalezen teprve pred asi rokem, takze si stezovat, ze jeste neni momentalne bezne dostupny nebo ze nebyl vynalezen pred peti lety, postrada jaksi logiku. Pred deseti lety se zdalo technicky nemozne, ze by se dalo vysilat nekolik TV programu ve vysokem rozliseni v prostoru, ktery puvodne zabiral jeden analogovy program ve standardnim rozliseni. Za nekolik nekdo vynalezne zpusob, jak ve stejnem prostoru vysilat nekolik 3D (prostorovych) TV porgramu …

  • 27. 1. 2010 8:09

    Jarmila (neregistrovaný)

    Před digitalizací 4, po ní taky 4, ale jeden v příšerné kvalitě, protože to je způsobeno příšernou kvalitou set-top-boxu.
    Zvedly se poplatky s tím, že nebude reklama. Reklama zůstala, že prý se za ty peníze zaplatí digitalizace. Proč proboha nejsou ty stanice všechny soukromé? Jak to, že soukromá stanice si vydělá, ale veřejnoprávní ne? Co to je „veřejnoprávní“? Jako že budou ve zprácách kecat? To už dělají dneska. Že tam nebudou zprávy? Tak si polistujeme internetem. Noviny taky nejsou veřejnoprávní a fungujou.

  • 27. 1. 2010 12:14

    Přezdívka (neregistrovaný)

    Ne vsechny soukrome televize vydelavaji. To je take duvod, proc vysila jen 8 soukromych stanic i kdyz by mohlo vysilat dalsich 20 – reklamni trh v Ceske republice nemuze uzivit hodne dalsich stanic.

    Verejnopravni = kazdy obcan CR si v ni neco najde a dale by mela podavat nezkreslene informace nejen o dulezitych udalostech pro obcana CR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).