Hlavní navigace

Názor k článku Programy životního cyklu a „spořicí účty“ přes investiční společnosti. Jak fungují a vyplatí se? od majlant - Dobrý den, po článku popisujícím primárně Edwarda mám dotaz...

 • 25. 7. 2022 10:24

  majlant

  Dobrý den,
  po článku popisujícím primárně Edwarda mám dotaz k té zmíněné výplatě daňově zvýhodněné renty na více než 10 let z DPS. Také o ní výhledově uvažuji, ale nevím jak je to s investiční strategií během této výplatní fáze? Nyní mám i přes svůj věk dynamický fond a každý rok musím potvrzovat PS, že to tak chci i nadále, jinak by mne přesunuli do nevýhodného či přímo ztrátového konzervativního fondu.

  Znamená to, že při zažádání o výplatu renty na více než 10 let mi změní strategii na konzervativní a v té budu moje peníze po celou dobu výplaty tedy 10 let "hnít"?

  Nebo je možné počet penzijních jednotek (mám jen dynamický ÚF) na začátku výplaty penze vydělit počtem výplatních měsíců a nechat si jako rentu vyplácet adekvátní část, např. 1/120 počtu jednotek každý měsíc v příštích 10 letech, i když by to vzhledem k volatilitě znamenalo různou výši výplaty renty každý měsíc dle vývoje ceny penz. jednotky?
  Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).