Hlavní navigace

Názor k článku Proč nepřestaneme chodit do banky? od anonym - I vy jeden teoretiku! Skučí tady (ať už...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2006 11:57

  anonymní
  I vy jeden teoretiku! Skučí tady (ať už právem či neprávem) přes polovinu obyvatel této zpustošené země, a přesto většina nikam nejde. Proč? Asi jsme národ neschopných debilů. Jsou však i lidé jiného názoru: chodit jinam je nesmysl. Pokud jsem občanem nějakého státu a něco pro něj dělám, tak on zase musí udělat něco pro občana, když něco potřebuje. Zacházení s občanem, že ho vydudlám, pokud to jde, a pak ho odkopnu, když už dál dudlat nejde, není příliš demokratické
  1. Nejsme přece v 18./19. století, kdy se vyjíždělo za prací do ciziny. Jsme přeci (nebo jsme vlastně bývali) svrchovaný suverénní stát.
  2. Kdyby se vaší rady chopili všichni nespokojení, republika by se vylidnila. Kdo by pak dělal na ty chytré, bohaté? Myslíte si snad, že ti zazobanci by se byli schopni živit sami a poctivou prací ještě k tomu?
  3. Co já vím, tak "mnohé státy EU už zaměstnávají čechy" není pravda. Mnoho jich není.
  4. Mám pár známých, co dělají (nebo dělali) v Irsku a Německu, ať již na povolení nebo na černo. Koukají tam na nás (ale i další přivandrovalce) jako na onuci a podle toho tam s vámi zacházejí. Najdou se sice výjimky, asi tak jako u nás, kdy trefíte na dobrého zaměstnavatele. Ale místní pracovní trhy by všechny nespokojence, kteří by vycestovali, nebyly schopny pojmout! Bylo by to jen vytloukání klínu klínem.
  5.Vaše představy o "a můžete brát německý plat hned od zítřka" jsou pěkně zkreslené... Než získáte pracovní povolení, zaměstnavatel vám nedá výplatu předem, takže od zítřka asi těžko.
  6. Tak jako u nás skučí lidé i tam, oproti nám se sice mají mnohem lépe, ale z jejich pohledu se mají taky blbě. Proč i tam je tolik neschopných skučících, kteří nejdou někam do ciziny?
  7. Proč tito lidé v cizině obdivují výdobytky, které jsme tu měli před 89. a kterých jsme se v rámci popřevrartové euforie vzdali a teď těžce bojujeme o jejich návrat?
  8. Kdyby se civilizace vyvíjela tak, jak nastiňujete vy, vládl by tu ještě král, který by měl spoustu poddaných. Ono to sice i dnes je velmi podobné: král už není jeden, ale je jich tu více a nazývají se jinak a poddaní se nyní nazývají zaměstnanci.
  9. Pokud nejste na světě úplně sám a neděláte si všechno sám (jak někdo na Měšci uváděl) a máte manželství, které nechcete rozvést, asi těžko půjdete bez rodiny, bez dětí, příbuzenstva někam pryč. Je tu mnoho vazeb. Pokud jste dobrodruh a chcete, aby vám dítě po roce nevidění říkalo "co je to za strejdu", tak prosím. Ale za ten rok si i většina manželek najde nějakého toho strejdu k provádění denní údržby ...Je dost dobrodruhů, kteří nepotřebují peníze ani ostatní výdobytky civilizace a jdou např. do pralesa, aby tam chytali jedovaté hady a jedli brouky. A vidíte, taky tam nejdou všichni, zkrátka každý ať je tam, kde mu to vyhovuije a dělá to, co ho baví, ale ať má takový životní standard, o který stojí!
  10. Vývojem by se přece kvalita žití měla plošně zvyšovat, a ne snižovat!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).