Hlavní navigace

Názor k článku Přivyděláváte si k zaměstnání? Nezapomeňte vše řádně zdanit od SpookY - Hlavním viníkem je nepoměr mezi západními cenami a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2018 11:32

  SpookY (neregistrovaný) 158.194.124.---

  Hlavním viníkem je nepoměr mezi západními cenami a východními platy (např. tj. nastavení minimální mzdy), který je způsobený především masivními úniky zisků do zahraničí, kdy jsme montovnou hlavně pro německý kapitál. Dělal jsem i za hranicemi směrem na západ (ekonomicky na západ, geograficky na jih) a to co si dovolí západní majitelé k českým pracovníkům by si ve svých domovských zemích dovolit nemohli.

  Druhou metlou jsou podnikavci, kteří po roce 89 ukradli (zprivatizovali) výrobní a surovinové zdroje a teď jich využívají ke svému dalšímu obohacení na úkor zbytku populace - např. ti co si nakradli v nelegálních devadesátých letech teď nakradené prostředky dávno vyprali a masivně za ně skupují nemovitosti hlavně v novostavbách za účelem pronájmů. A žijí na úkor těch slabších, kterým nezbývá než platit krvavý podnájem, protože někde bydlet musí a na hypo nedosáhnou. A dostupnost bydlení např. pro mladé je mnohem horší než za těch zlých komunistů.

  Takže systém je potřeba nastavit tak, aby zisky zde vytvořené zde také z velké části zůstaly a aby se rovnoměrněji rozdělily mezi pracují na všech úrovních.... tj. aby menšina zbohatlíků nevysávala nižší i střední vrstvy. Pak by velká část populace nemusela řešit např. hypotéky na hraně (a to jsou ti šťastnější, kdo si můžou hypo na vlastní dovolit).

  Současný systém je v podstatě genocida národa... za Druhou světovou válku jsme ztratili 300.000 obyvatel. Díky režimu ožralého dramatika a zloděje propisek se v téhle zemi nenarodilo nejméně 1.000.000 dětí!! Takže současný režim, v čele s pravdoláskaři a kavárníky, je pro národ větší pohroma než náckové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).