Hlavní navigace

Názor k článku Přijde další úsporný balíček od anonym - A pro řadu lidí zastávající daleko nepotřebnější funkce...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 10. 2009 21:35

  anonymní
  A pro řadu lidí zastávající daleko nepotřebnější funkce (voj. z pov., bankéř, pojištovák ...) a beroucí značně víc než těch 17 tisíc. Takovýmto lidem se pak o balíčku lehce vypráví a ještě se nestydí odírat své méně movitější občany ve prospěch kapitalistů v cizích zemích.

  Ti, co odsuzují stesky důchodců - nezapomeňte, že i oni důchodci kdysi pracovali, ze svých daní vám zaplatili třeba studia, byt, D-1 atp. Ačkoliv sám nejsem důchodce (a pochybuji, že dokud bude existovat sobecká ODS, se důchodu vůbec dožiji), řada důchodců je na tom špatně, zvláště jsou-li již sami. Žijí v trochu jiných hodnotách, nepotřebují nadupaný comp a domácí kino s blu ray, ale třeba teplo v pokoji 24 stupňů, léky, zdravotní péči, výpomoc v domácnosti, nájemné podraží mnohdy o tisícovku, kde ji mají vzít bez valorizace? Mají jíst kořínky či se hrabat v popelnicích? V domovech důchodců se jim dnes téměř vše sebere a z toho mála, co jim zbyde, platí buď zdravotní péči a odříkají si stravu nebo jedí, ale neléčí se, na obojí jim zkrátka nezbývá. .

  Pokud "odborníci" odmítají, aby platili všichni daně tak jak mají a budou prováděny škrty v příjmech, bude se krizová spirála dál šroubovat. Je to jednoduchá logika: obchodníci buď zdraží tak, aby jim při menším fyzickém objemu prodaného zboží zisk neklesl, nebo lidé budou méně kupovat, míň utratí, výrobci toho tolik nevyrobí, budou propuštět či snižovat platy a tak stále dokola. Na druhou stranu mne zaráží, na co vše se vyhazují státní peníze - armáda (nemám tím na mysli záchranářské složky pro případy přírodních katastrof - právě ty ale byly značně zredukovány), MS v lyžování (a to jsme ještě chtěli olympiádu nebo radar), vyhřívané trávníky pro špičkově placené nemakačenky , řada firem bere dotace na něco, aby si managment mohl užívat, a tyto dotace se k lidem, pro které by měly být, ani nedostanou. V Praze na ministerstvech chtějí rozkrást ještě to málo, co se rozkrást nepodařilo.

  Ač jsem celé mládí komunisty proklínal, dnes je vcelku jasné, koho volit. A jak zjišťuji, nejsem sám, kdo se nezalekne zastrašovacích výsledků "seriozních" volebních průzkumů se zcela jasným předstihem jisté modrototalitní strany, která má nějak záhadně v názvu slovo "demokracie".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).