Hlavní navigace

Názor k článku Přijde další úsporný balíček od Argent Goldman - Bohužel asi nárok mít budete. Přestože je perverzní mít...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 10. 2009 10:33

  Argent Goldman (neregistrovaný)
  Bohužel asi nárok mít budete.
  Přestože je perverzní mít "nárok" na cizí peníze.
  Zkuste se zeptat nějakého vašeho souseda, který pracuje, platí daně a tržní nájem, jestli je vám ochoten dobrovolně ze svého na bydlení přispět. Třeba se místo toho zeptá: "Nejsou v Mostě byty levnější? Nemáte byt zbytečně velký, na zbytečně drahém místě? Nemáte děti, které by vám mohly přispět? Proč je nemáte, nebo proč jste je vychovali tak špatně, že nepřispějí? Proč jste si víc nespořili (a spořené lépe neinvestovali) během produktivního věku? Proč má váš důchod sledovat průměrný plat, když vy jste pracovali soclialisticky a my efektivně kapitalisticky - proč máte profitovat z růstu naší produktivity?"

  Zdá se vám to kruté či neetické? Mně se zase zdá neetické násilím brát peníze někomu jinému, kdo si je poctivě vydělal. Zvlášt když je skoro jasné, že my (přestože na penze nyní platíme) již skoro žádnou nedostaneme. Nejsme my daleko většími obětmi?
  Proč jste nevolil někoho, kdo by navrhoval výnosy z privatizací použít na penze starších a mladším tak umožnít ze státního průběžného systému (=pyramidové hry) odejít (pokud chtějí).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).