Hlavní navigace

Názor k článku Při výpovědi v práci pečlivě pozorujte, co podepisujete od anonym - Úřadu práce nebo Inspektorátu práce se většinou nepodaří...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 1. 2009 9:33

    anonymní
    Úřadu práce nebo Inspektorátu práce se většinou nepodaří prokázat žádné prohřešky zaměstnavatele. Důležité je ono slovo "prokázat". Ono je veřejné tajemství, že prohřešky (jde o zdrobnělinu, nevím jako vypadá slovo prohřešek nezdrobněle - protože mnohdy jde o přímo zvěrstva, žádné prkotiny) se dějí, ale většiou se nic neprokáže. Kontrola se musí předem objednat, označit co se bude konkrétně kontrolovat, no a pak je hračkou pro právníky označit případně nedostatky, které se nepodařilo před příchodem kontroly nějak ututlat, za neoprávněně zjištěné a tudíž nemající žádnou důkazní hodnotu. Co třeba bylo domovních prohlídek od policie označeno za nezákonné jen proto, že papír podepsal někdo jiný, kdo něměl pro tento úkon "podpisové právo". A celé to snažení pak jde do háje, i když se přijde na porušení zákonných norem.
    Třeba taková zdvojená evidence docházky zaměstnanců - to už je evergreen. No a vidíte, kolik se toho kde podařilo prokázat ...?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).