Průměrný věk dožití u žen je asi o 6 let vyšší než u mužů. Takže jim těch 6 let navíc v rachotě nezávidím. V roce 2050 by měl být věk dožití mužů 82 let takže v 61 jdu do penze. Super díky vládo.
Myslím, že na zvyšování věku dožití má vláda malý podíl, za to může spíš lékařská věda, měl byste děkovat spíš lékařům.
Len ty si uviedol priemerný vek dožitia človeka pri narodení. A ten je úplne iný ako priemerný vek dožitia 65 ročného muža. Zamysli sa, aký by bol priemerný vek dožitia muža čo má 85? Samozrejme ze nie (-3 roky) do výpočtu priemerného dožitia pri mužovi vo veku 85 rokov vstupujú len muži 85+ a teda priemerný vek dožitia 85 ročného muža je povedzme 92 rokov. Všetku sa to dá nájsť v štatistikách a skutočne priemerný vek dožitia 65 ročného muža je viac ak 82. Je to zhruba + 21-22 rokov.
Lidi pohleďte na lži celého kabinetu Fialy.
Kde jsou předvolební sliby.
Kde jsou zmiňované úspory?
Fiala útočil na Babiše,ale za Babiše důchody rostly.Za Fialy důchodce okradli a nyní okradou všechny i mladé.Navic chtějí docílit,aby lidé odváděli daně,ale na svůj důchod si ještě k tomu spořili.Tim by daně zůstaly státu a jedinec by nedostal nic.
Fiala se svojí vypečenou vládou a blbkou Pekarovou Adamovou s vyplácejí takové mzdy, že na to národ musí vydělat a oni rychle hrabou dokud jsou u koryta. Fialovo myšlení a celého kabinetu. Tak zvane hamty, hamty, hamty, ať mám víc než tamty.
Celou vládu ČR je zapotřebí vypraskat a soudit za zpronevěru státního rozpočtu a mega zadlužení.
Dnes nejsou dostupné léky, jsou drahé energie, drahé potraviny, pohonné hmoty.
Vláda s vytváří pro sebe osvobození od daní pro svůj bysnis.Vino je osvobozeno od daně, protože téměř každý politik a ministr má vinotéku nebo vinný sklep.
Taková je vláda Fialy.
Jen využívat a zneužívat svých pravomocí.
no, že bych se chtěl za mizerný kilo nebo dvě měsíčně podílet na řízení týhle země plný nevděčníků....
To fakt ne.
No je fakt, že když by to tu vzali zase do ruky komunisti, tak by mohl střední věk dožití klesnout, čímž by se teoreticky zlepšil poměr pracující / důchodci a věk odchodu do důchodu se zvyšovat nemusel.
Ale bojím se, že kdo by mohl, tak by vzal nohy na ramena, takže by to stejně asi moc nefungovalo.
Je škoda že vláda nepřišla na jednoduchou metodu jak ušetřit?
Vláda se snaží aby budoucí důchodci více platili (delší dobu) a také si více spořili. To lze pochopit, ale je jasné že např. spoření na důchod je běh na dlouhou trať a nikdo nenaspoří dost peněz za pár let - obvykle to trvá velmi dlouho. Vláda by ale měla jednat hospodárně a každý z budoucích důchodců je schopen naspořit i za krátkou dobu alespoň nějaké peníze a tak by důchody např. v prvních letech po odchodu do důchodu měly být upraveny a kráceny.
Dovedu si představit důchody které by po odchodu do důchodu byly stanoveny na 75 procent výměry a každý rok života v důchodu by se zvyšovaly o 5 procent tak aby po 5 letech dosáhly nominální hodnoty výměru.
Tím by se dosáhlo úspor na státním důchodovém účtu, a také by to nutilo budoucí důchodce přemýšlet a trochu spořit.
Tak s tímto názorem zásadně nesouhlasím!! Ano, je hodně lidí, co si spoří v penzijním připojištění. A taky je fakt, že naspořený peníz v 60 letech vybírají najednou. Nebyla jsem výjimkou. Proč jsem ho vybrala? Jednak jsem to využila na doplacení úvěru na bydlení, a za druhé: pokud umřu, tak peníze jsou po nějakou dobu vypláceny pozůstalým, ale poté zbytek peněz propadá a zůstává majetkem fondu pro ostatní důchodce. Co je mi do ostatních důchodců? Proč se k nim nedostanou MOJI potomci? Já nevím, jak dlouho tu ještě budu, možná do 90, ale taky třeba umřu dřív. Tudíž jsem peníze vybrala a použila způsobem, který MÝM potomkům zajistí, že o mnou nabytý majetek nepřijdou. No, a založila jsem další spoření, tentokrát už na 5 let, protože ta to umožňuje zákon. Jednak si tím snižuju daňový základ, za druhé naspořené peníze se hodí na investice do nemovitosti, na té jsou peníze neustále potřeba.
A připadá vám normální, by si lidi šetřili na důchod, pak třeba umřou a jejich naspořené peníze nedostanou potomci, ale zůstanou v důchodovém fondu? Jako by nestačil společný fond státní, je třeba udělat ještě jeden.
A co je divného na tom, že jsem SVOJE naspořené peníze použila na doplacení úvěru na bydlení? Pro mě to je výhoda, protože v důchodu nemusím platit tak vysoké úroky z úvěru. Máte dojem, že dluh na vlastní bydlení je špatný dluh?