Hlavní navigace

Prázdninové slevy bank

27. 6. 2002
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Banky na dobu letních prázdnin přichystaly několik zvýhodněných nabídek a slev. Podívejte se na jejich přehled, třeba některou z nich využijete.

Také banky prožívají svá „roční období“. Snad pod vlivem letního slunovratu se rozhodly zpestřit svou obvyklou nabídku a nabídnout svým současným i budoucím zákazníkům několik lákadel. Z celkem pochopitelných důvodů se zaměřují především na produkty, jež nějak souvisejí s dovolenou – zvýhodňují tedy způsoby placení, nabízejí levnější půjčky nebo cestovní pojištění.

S prázdninovými akcemi však nepřišly všechny banky – GE Capital Bank, Union banka či Živnostenská banka si vystačí se svým tradičním portfoliem služeb. Naopak Česká spořitelna, ČSOB, eBanka, HVB nebo Raiffeisenbank se snaží oslovit své klienty novými výhodami. Zatímco ČS a ČSOB nabízejí své zvýhodněné produkty jednotlivě, eBanka přichystala pro nové klienty tzv. Balíček na cesty (platí do 31. 8. 2002), v rámci něhož lze získat několik lákadel najednou (v následujícím textu však budou jednotlivé služby rozděleny do tematických skupin, přestože v konečném důsledku patří k sobě).

Výhodnější placení na dovolené
Banky v poslední době výrazně podporují placení kartou – a to i v zahraničí. Tohoto trendu se drží i eBanka a Česká spořitelna. eBanka v rámci Balíčku na cesty novým klientům poskytne kartu typu Maestro nebo Visa Electron zdarma a během prvního roku od jejího vydání za její vedení nebude účtovat žádný poplatek (úspora 240 Kč). Česká spořitelna zase nabízí dražší mezinárodní karty Visa Classic, Visa Classic Partner a EC-MC Standard v prvním roce s padesátiprocentní slevou (úspora 325 Kč).

Akci ČSOB lze ve srovnání s předešlými slevami označit spíše za malou perličku – vášniví fotbaloví fanoušci, kteří chtějí podpořit svůj image, si mohou až do září, respektive do vyprodání zásob, u banky objednat mezinárodní platební kartu MasterCard FIFA World Cup 2002 (platnost 2 roky, roční poplatek 500 Kč). Klienti, kteří již vlastní kartu MasterCard Standard a chtěli by změnit „plášť“ své karty, mohou tak učinit za poplatek 100 Kč.

V rámci nabídky eBanky můžete získat zdarma i tzv. zamykání platební karty. Jedná se o službu, kterou eBanka zavedla opravdu nedávno a její bezplatné vyzkoušení nabízí všem svým klientům až do konce srpna (o vlastnostech této karty se dočtete v článku Za platební karty bezpečnější – unikátní metodou).

Platební styk na dovolené hodlá svým klientům zpříjemnit Česká spořitelna tím, že jim prodá valuty bez obvyklých poplatků. Navíc – pro klienty-turisty, kteří hodlají během své dovolené zavítat do Chorvatska, spořitelna zavedla letní prodej chorvatských kun (kupodivu výhodnější než v některých směnárnách).

Na dovolenou si můžete i půjčit
ČSOB před prázdninami upravila dvojnásobně svou nabídku spotřebitelských úvěrů. V první řadě do 30.srpna poskytuje 50 % slevu na vstupní poplatky spojené s poskytnutím spotřebitelských úvěrů (namísto obvyklého 1 % zaplatíte tedy jen 0,5 % z půjčované částky).

A následně připravila zcela nový typ úvěru, tzv. Spotřebitelský úvěr „Na dovolenou“, který se od těch tradičních liší především sníženou úrokovou sazbou (12,5 % nebo 13,5 % proti dosavadním 15 %). Jedná se úvěr přísně účelový, protože ho lze získat jen na základě předložení faktury či závazné objednávky určitého zájezdu u cestovní kanceláře. Pokud cestujete na vlastní pěst, banka vám proplatí pouze fakturu na letenky.

Novým klientům nabízí snadnější přístupk k úvěru i eBanka. Nový klient na přidělení její Osobní úvěrové linky teď mimořádně (opět do 31. srpna 2002) nemusí čekat celých šest měsíců, ale dostane ji hned (pokud bude mít zájem).

Cestovní pojištění
Cestovní pojištění zvýhodňuje rovněž eBanka díky své mateřské společnosti České pojišťovně – noví klienti mají nárok na 20% slevu v případě, že si u ČP sjednají pojištění léčebných výloh přes Internet (platí do 30. září 2002).

Další výhody
Noví klienti eBanky v rámci Balíčku na cesty získají slevu v hodnotě 500 Kč až 3 000 Kč na vybrané zájezdy CK Čedok, a také současně s GSM bankingem a Mobilním elektronickým klíčem stokorunový kredit pro Twist kartu. Kdo nechce s Čedokem investovat do jím nabízených destinací, slevu asi příliš neocení; stejně tak pro zákazníky mimo T-Mobile tento Twist bonus nebude hrát velkou roli.

Nové klienty chce nalákat i HVB, konkrétně na svůj balíček služeb Komfort konto. Konto si můžete založit a vyzkoušet a v případě, že s ním nebudete spokojeni, banka garantuje, že vám vrátí všechny poplatky s ním spojené (ovšem svůj účet u ní musíte stihnout zrušit do 31. července 2002).

dan_z_prijmu

Podobně Raiffeisenbank láká klienty k bezplatnému testování služeb. Na rozdíl od HVB však od klientů nechce žádné peníze ani předem. Pokud si u ní do 31. srpna zřídíte telefonní, GSM či internetové bankovnictví, můžete si jich zadarmo užívat ještě tři měsíce, a když nebudete spokojeni, službu pak můžete bezplatně zrušit.

Letní nabídka bank vám tedy může ušetřit peníze v řádu stokorun, což může být docela příjemné (stejně jako bezplatné otestování některých služeb). Avšak sáhnout po jejich nabídce jen proto, že je provázena slevou, by bylo příliš krátkozraké. Volte proto jen to, co skutečně potřebujete. Teprve pak můžete mít skutečnou radost i z dalších, doprovodných výhod.

Anketa

Líbí se vám prázdninové slevy bank?

Autor článku

Autor je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s.r.o. Je absolventem FF UK Praha. Profesně se věnuje marketingu, internetovému prostředí a financím.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).