Hlavní navigace

Názory k článku Pozor na podvodné nájmy na internetu. Jak se nenechat napálit a co dělat, když jste naletěli?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2017 9:15

  Hunter (neregistrovaný) 213.168.188.---

  A jak chtějí platit?

  S podobným podvodem jsem se setkal už cca před 10 lety (tj. před existencí AirBnb), když jsem z ČR hledal pronájem v Holandsku.

  Tehdy byl nejtypičtějím znakem takového podvodu požadavek na platbu přes Western Union.

 • 30. 8. 2017 11:21

  Pytrys (neregistrovaný) 193.179.111.---

  Našel jsem byt v Českém Těšíně. Paní žijící v Anglii chtěla za luxusně vybavený byt 8000 Kč/ měs. Složit peníze u Airb'nb. Byt údajně zdědila po babičce. Po dotazu na to zda může zaslat smlouvu předem emailem že ji proberu s právníkem a poté co jsem na ni chtěl ještě jiný kontakt abych si ověřil zda je to opravdu ona přestala komunikovat. Vystupovala pod jménem Alena Kubeckova a v dalších mailech jako Alena Kubecova.

 • 30. 8. 2017 12:01

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  I already have contract with Airbnb and I am not allowed to close this transaction without their accept. I can send the keys only after the deposit is made and verified by them. After I will have your full name, shipping address and your phone number I will open a case with Airbnb and you will receive a deposit invoice from them where they will explain you how to make the deposit. After the deposit is made and verified by them you will receive the keys in 2-3 working days and you will have 14 days of inspection period. If you don't like the flat for any reason you can send the keys back and you will have your money back in maximum 48 hours. I can't start the shipping until the deposit is not made.
  I understand what you're saying but you have to understand that I must have some sort of guarantee for the keys, I'm sure you agree. That's exactly the reason why I employed the services of Airbnb. Airbnb is an escrow company. They will secure your payment. Practically you don't send me any money up front. Your payment is verified and deposited into a Airbnb trust account and this way I can't take the money until you receive the keys and inspect the apt. You will have 3 days to inspect it. The payment is a simple formality and by paying you are not forced to rent the apartment, you are just respecting the Airbnb policy.

  On Mon, Feb 6, 2017 at 3:07 PM, <xS....K@seznam.cz> wrote:

  Dobrý den, nechápu o co Vám jde. Ten byt tedy není na pronájem?

  ---------- Původní zpráva ----------
  Od: Vedralova Anna <vedralovaanna70@gma­il.com>
  Komu: <xS.....K@sez­nam.cz>
  Datum: 6. 2. 2017 19:33:00
  Předmět: Re: Kytlická 758/21

  Hi there,

  Thank you for your prompt response and for your kind email. If you are still interested I agree to rent it to you. I promise you that you will love the place. You seem to be a nice person and I can assure you we will not have any problems. I prefer to rent my flat cheaper but to a nice and responsible person.
  Obviously you will have to see the apartment before discussing further details because you cannot rent an apartment that you haven't seen. I am willing to send you the keys so you can visit it and see it suits your needs.
  The delivery for the keys (apartment keys, interphone, alarm) and viewing permit (signed by me), will be made through an authorized courier and using a Airbnb Escrow Account ( www.airbnb.com/trust ) to make sure that we can trust each other.
  Using Airbnb escrow account involves three parties: me as owner, you as a potential tenant and Airbnb as a responsible third party authorized to proper conduct of the transaction.

  Here is the procedure explained :

  The Escrow Account Airbnb works the same way as the escrow account on which you place the deposit when you rent an apartment, except that instead of a bank, we use Airbnb. Of course, nobody can touch that money until you have not returned the keys.
  The escrow deposit, the first month rent + rental guarantee ( 6100 + 6100 = 12200 CZK), must be filed by bank transfer to activate the escrow account.
  The delivery will be by a licensed company such as DHL, Federal Express or UPS and it will be sent by Airbnb at your home.
  To initiate the process, I need the following information about you:
  -Shipping Address (address where you want the package to be delivered) and name of recipient;
  -Delivery Schedule (local time you'll be at home to receive the package and sign the receipt);
  -Phone number;
  You don't need to open an account with Airbnb because this transaction is a rental and the Landlord must open the transaction, just send me your personal details and i will open a case with them immediately.
  Then Airbnb sends you the keys and the contract already filled with your details; You will have 14 days to inspect apartment since the arrival date; If you want to keep the apartment, they give me the money, and we go on from there; If you do not keep the apartment, you send the keys/contract back to Airbnb and you get your money back.
  This will be in writing in the Airbnb contract I will sign.
  The Airbnb fees will be paid by me when I will initiate the procedure, you will have to pay for the money transfer fees when you pay the deposit.
  I'll wait your quick reply and if you agree, I will need your full name, shipping address and your phone number (mobile if possible) so I can initiate the Airbnb rental transaction.
  Thanks again for your time and look forward to hear from you soon.

  Sincerely,
  Anna

  On Mon, Feb 6, 2017 at 12:09 PM, <xS...K@seznam.cz> wrote:

  Dobrý večer,
  anglicky nerozumím. Není možné psát v češtině?
  Děkuji

  ---------- Původní zpráva ----------
  Od: Vedralova Anna <vedralovaanna70@gma­il.com>
  Datum: 6. 2. 2017 9:09:30
  Předmět: RE: Kytlická 758/21

  Hello,

  Please email me only in English because I has born and raise in UK, I DON'T speak Czech.

  My name is Vedralova Anna and I just got an e-mail regarding your interest in my apartment located in Kytlická 758/21, Prosek, 19000 Praha 9.

  I am looking for someone to rent my flat inherited from my grand-mother. I am the single owner, the apartment is fully paid and there is no legal problem. The apartment is unoccupied since I no longer live there.
  I want to rent my apartment to some nice and responsible persons, so I would like to know more details about yourself : How old are you, if you are married, if you have a pet, if you have a car, occupation, for how long you want to rent my apartment etc..

  In addition to the rest, here is some information about myself and about the apartment, so we get to know a little more:

  The apartment is exactly like in the pictures, very clean and equipped with everything you need, has been recently renovated.
  The rent per month is 6100 CZK with All Utilities Included (water, electricity, internet, cable ).

  About me, I am 47 years old and I am a researcher in pharmaceutical products, currently living in London, my home town. I'm in London, United Kingdom but I already though at a solution so you can get the keys and visit the apartment to make an impression.

  Here are more pictures: http://share.pho.to/AbnHT

  Thank you,
  Vedralova Anna

 • 18. 3. 2019 21:42

  Claire (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Měli jsme uplně stejný problém, a byl mi zaslán naprosto stejný email (až na ceny) .

 • 30. 8. 2017 11:46

  Mango (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  Nechapu, jak porad existujou lidi co posilaji penize dopredu za "fotky na internetu" za nemale penize, a takhle "kupuji" auta, pronajimaji si byty atd... Zapltim dopredu a pak proste cekam jesli to byl podvodnik nebo ne, tomu rikam logicke uvazovani. U polozky za 500,- Kc to nema cenu resit, ale toto?

 • 2. 9. 2017 22:19

  dup (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  přesně... Když jsem posledně sháněl auto, zaujal mě jeden inzerát. Napsal jsem mu a on na to že už nebydlí v Německu, že se přestěhoval do Londýna a že tedy už auto s levostranným řízením nepotřebuje, proto ho prodává a ať mu pošlu peníze, že mi auto nechá přivézt. Tak jsem mu napsal že to je skvělé, že kamarád je zrovna v Londýně a že se pro auto staví a zaplatí ho na místě. No a z jiného mailu jsem mu s jiným jménem napsal, že mě kamarád požádal o koupi auta a kde že se mám stavit. Nějakou náhodou se od té chvíle všechny jeho odpovědi asi ztratily ;)

 • 30. 8. 2017 12:16

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  Začátek jejich triku byl tom, že se dostali do účtu na Sreality.cz přes seznam.cz, změnili přístupové údaje a tím, že to udělali v pátek večer, tak ikdyž po prvních zveřejněných inzerátech začnou volat lidi, kteří si na vás najdou kontakt, tak když pak chcete účet na Srealitách zablokovat a inzeráty smazat, tak o víkendu a večer podpora nepracuje a bez přístupu do svého emailu jsou komplikované možnosti. Mezitím je na Srealitách 60 inzercí na pronájem po celé ČR, ale hlavně v Praze.
  Zvláštní bylo, že někteří volající zájemci už měli dřívější zkušenost s podvodným inzerátem, ale za tu nabízenou cenu stejnak zase zavolali.
  Co urychlilo zablokování falešné inzerce, tak nahlášení každé inzerce zvlášť na nesprávnou cenu/lokalitu z více účtů.

 • 17. 10. 2017 15:14

  Pragues (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mám úplné stejnou zkušenost z tohoto týdne, jen se pán, který žije v Norsku jmenuje Sindre Ostenson, jinak vše sedí do puntíku,jako v předchozím případědě. viz.dole.

  Pronájem byt, 2+1, 60 m², Praha 3, Žižkov, Sudoměřská
  Sindre Ostenson ‌

  Ahoj,

  V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Žiji v Oslo v Norsku . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

  Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Norsku ) A pracuji jako chirurg.

  Byt lze pronajmout dlouhodobe nebo krátce.

  Pokud máte zájem o pronájem bytu, budeme využívat realitní spolecnost, která bude zpracovávat platby a dodání klíce a smlouvy.

  Dejte mi vedet, co si o tom myslíte? A v dalším vzkazu vám mohu vysvetlit celý proces.

  Dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Hello,

  To can complete this deal we will use the biggest estate agency from world , Airbnb ( www.airbnb.com )

  I chose this option because ,we would like to tell you what we happened last week, a bad story. We was in Czech Republic last week because we had to meet with a family who wanted to rent the apartment but when
  we arrived there, this family never answered the phone. As you can imagine we lost a lot of money (plane ticket, taxi...etc...).

  In next words I will explain you how works Airbnb (http://www.airbnb.com/trust) . They will provide assistance in handling the payment and delivery of the rental package. With this procedure you will be able to check the apartment before I receive the payment.

  1. To can an register the transaction with Airbnb I need :

  - your full name and full address ( address , city , zip code , country ) ;
  - a copy of your ID (identity card ) ( Airbnb need to verify your details )
  - your phone # (a valid mobile number where Airbnb can contact you);
  - the exact date from when you want to move there
  - how many person will live there

  2 . I will go at Airbnb to deposit the keys and the contract on your name as the intended receiver.

  3 . Airbnb will check the package to see if everything is in order and also the legal papers that will come along with the keys and proof of ownership with their Real Estate Professional Department . They will also confirm that I'm the legal owner of the apartment I'm renting to you.

  4 . After this Airbnb will send you the link with my listing on their website. There you can book my apartment. To can book it they will ask for a safety deposit equal with 3 rental months . This three months represents the period of accommodation and the deposit will remain for the payment for this first 3 months. After this 3 months if everything will be fine , and you want to remain in my apartment , we will extand the period , for long term .

  5. The deposit is just a formality and it won't obligate you to rent the apartment , it is a safety deposit, just to be sure that this is not a joke and I don't pay the transport taxes for nothing to an address that doesn't exist . And in this way will be sure for both , because the money will remain at Airbnb until you will see the apartment, and only after this ,if everything will be fine , I will receive the money.

  5. After the deposit is done , one of Airbnb agents will come with keys and with rental contract at your home , in 4 days.

  6 . After this you will go with this agent to see the apartment , and if everything will be ok you will sign the contract .

  7. If something will be wrong , and you don't want to rent the apartment , the Airbnb agent ,will give you , your money back , and will give me back the keys.

  Let me know if everything is clear ?

  Thank you

 • 27. 10. 2017 10:36

  Gabriela (neregistrovaný) 194.228.68.---

  Dobry den,

  Mame stejnou zkusenost s panem Sindre Osten, ktery nabizi k pronajmu krasne byty v Praze, cele je to podvod. Dejte si pozor a nic mu neposilejte!!!

 • 27. 10. 2017 10:43

  Gabriela (neregistrovaný) 194.228.68.---

  Velky pozor na podvodnika udajne z Norska Sindre Ostenson!!!!! Zadne byty nema, chce jen penize a kazi dobre jmeno realitce Airbnb. Podvodnici pouzivaji ruzna zahranicni jmena!

 • 5. 11. 2017 21:58

  Nela (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Listopad 2017, levný nájem na byt s terasou v Praze-Dejvicích. Stejný e-mail jako výše uvedené, jen jméno je jiné: Alfred Gundersen.

 • 9. 11. 2017 16:07

  Ondra (neregistrovaný) ---.amazon.com

  Zdravím, jen přidávám další jméno na koho si dát pozor. Tento podvod je provozován i pod jménem Julia Karden. Nízký nájem, platba přes AirBnB, klíčky pomocí služby DHL.

 • 15. 11. 2017 15:17

  Ivona (neregistrovaný) 89.24.98.---

  Dobrý den,
  také jsem narazila na jméno Alfred Gundersen! Tentokrát se vydával za chirurga z Norska a nabízel byt na Žižkově za velmi až za neuvěřitelně nízkou cenu. Samozřejmě prohlídka bytu byla možná a veškeré předání klíčů pouze před Airbnb. Napsal jsem mu, že nesouhlasím, takže předpokládám, že už se neozve. Domnívám se jako ve Vašich případech, že je to sprostý podvod! Takže rozhodně nedůvěřovat a na tak podezřelé nabídky ani nereagovat.

 • 27. 11. 2017 11:07

  tojejedno (neregistrovaný) 198.98.61.---

  Taky chci upozornit na podvodníka pod jménem Alfred Gundersen "A G" používající více e-mailů jako třeba torkalop@, kalamit@, alfred.gundersen68@ a nejspíše i další... Telefonní kontakt na sebe neuvádí, reaguje jen přes e-maily a vyžaduje peníze předem. Když nesouhlasíte, dále už nereaguje. Nabízel např. jeden a ten samý byt za 10 tisíc + 2 tisíce poplatky jeden den v Dejvicích, druhý den v Bubenči...

 • 30. 1. 2018 10:53

  Lucie (neregistrovaný) 147.33.128.---

  Dalsi jmeno norskeho chirurga je: Sivert Granlund

  Take pozaduje zprostredkovani pres Airbnb.

 • 3. 3. 2018 14:19

  Cat (neregistrovaný) ---.214.broadband18.iol.cz

  Ahoj...tak právě komunikují s mužem jménem Kyriakos Kasoulidis... dál je to přesně to stejné, jak v mailech, které tu zveřejňujete... byt 3+1 v Dejvicích...

 • 11. 3. 2018 10:05

  Sancheeza (neregistrovaný) ---.cpsnet.cz

  Ahoj,

  ano, přesně s panem Kyriakos Kasoulidis se mi podařilo setkat také, na sreality, 2+kk na Žižkově za 10000 Kč. Díky za tento web...

 • 11. 3. 2018 21:39

  Michal (neregistrovaný) ---.212.broadband18.iol.cz

  Dobrý večer,

  aktuálně řeším s panem Kyriakos Kasoulidis pronájem bytu v podolí za 8000 :-) Díky za tip, alespoň se nemusím zbytečně snažit...

  https://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/2+kk/praha-praha-4-ulice-podolska/44261724#img=0&fullscreen=false

 • 18. 3. 2018 23:26

  M. (neregistrovaný) 185.156.120.---

  Taky jsme na tohoto pána narazili, byt 3+1 na Žižkově za 14 000 :-)

 • 31. 5. 2018 4:10

  Anteza (neregistrovaný) 165.72.200.---

  Já teď narazila na nové jméno :)

  Eugenios Manykas

  Dekuji za váš zájem o muj byt.
  Nejdrív chci objasnit nekteré veci týkající se bytu:

  - cena za celý byt je 10000 Kc + 3000 Kc = 13000 Kc / mesíc.

  Tato cena zahrnuje všechny služby: voda, elektrina, internet, plyn a parkovište.

  - byt je plne zarízený a vybavený, stejne jako ve fotografiích.

  Ahoj,
  V následujících slovech vám vysvetlím, moji situaci.
  Žiji v Nikósii na Kypru. Zdedil jsem tento byt od tety, která zemrela, a ted, protože nikdo z mé rodiny nežije v Ceské republice, chci ji pronajmout.
  Dovolte mi, abych vám rekl neco o mne. Mám 37 let a já jsem pred 12 lety. Mám dve deti a pracuji jako stavební inženýr.

 • 20. 6. 2018 15:04

  Jana (neregistrovaný) 82.142.95.---

  Mě nyní přišlo tohto. Nějak až překvapivě podobné :D

  Ahoj,

  V následujících slovech vám vysvetlím, moji situaci.

  Žiji v Nikósii na Kypru

  Zdedil jsem tento byt od tety, která zemrela, a ted, protože nikdo z mé rodiny nežije v Ceské republice, chci ji pronajmout.

  Dovolte mi, abych vám rekl neco o mne. Mám 37 let a já jsem pred 12 lety. Mám dve deti a pracuji jako stavební inženýr.

  Byt lze pronajmout dlouhodobe nebo krátkodobe.

  Pokud máte zájem o pronájem bytu, budeme využívat realitní spolecnost, která bude zajištovat platbu a dorucení klícu a smlouvy.

  Dejte mi vedet, co si o tom myslíte? a v dalším sdelení vám mohu vysvetlit celý proces.

  Dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Dekuji

 • 3. 7. 2018 8:17

  Terka (neregistrovaný) ---.unet.cz

  s tímhle jsem taky jednala. Hned mi to bylo nějaké podezřelé, ještě jsem nevěděla že se to děje v takovém měřítku.

  Včera napsal další: Oto Rynes.

  Hello,

  Do you speak English?

  My name is Oto Rynes. Thanks for your interest in my apartment.
  You have already seen in my ad that the apartment is located on U Studánky 135/20 č. b. 2, it has 1 bedroom and a surface of 37 m²

  I am currently working as a surgeon in Italy. I bought this apartment because I plan to retire to the Czech Republic in 5 years.
  The apartment is in perfect condition and is now available for rent. It is nice, clean, quiet, it has all the facilities you might need.
  The monthly rent is (8.000 + 2300 =10300 Kč / 400 Euro) with all utilities included (heat, electricity, water, internet), and also includes the costs of the municipality. The security deposit is 400 Euro( this deposit you will get back when you leave the apartment ), with no extra taxes to pay.

  Due to my work schedule, I am not able to come to the Czech Republic, so I suggest we use Airbnb (www.airbnb.cz) to assist us in the renting process. I will take care of the Airbnb fees, so you will not have to pay anything else. Have you used Airbnb before?

  Here some photos to remind you of the place.

  Let me know if you are interested in renting it.

  --
  Best regards,
  Oto Rynes

 • 25. 7. 2018 15:05

  Sofin14 (neregistrovaný) ---.112.broadband15.iol.cz

  Úplně stejné, jako dnes mě. Ach jo ...

  Ahoj,

  V následujících slovech vám vysvetlím, moji situaci.

  Žiji v Nikósii na Kypru.

  Zdedil jsem tento byt od tety, která zemrela, a ted, protože nikdo z mé rodiny nežije v Ceské republice, chci ji pronajmout.

  Dovolte mi, abych vám rekl neco o mne. Mám 37 let a já jsem pred 12 lety. Mám dve deti a pracuji jako stavební inženýr.

  Byt lze pronajmout dlouhodobe nebo krátkodobe.

  Pokud máte zájem o pronájem bytu, budeme využívat realitní spolecnost, která bude zajištovat platbu a dorucení klícu a smlouvy.

  Dejte mi vedet, co si o tom myslíte? a v dalším sdelení vám mohu vysvetlit celý proces.

  Dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  Dekuji

  Ahoj,

  K dokoncení této dohody použijeme nejvetší realitní kancelár ze sveta, Airbnb ( www. airbnb. com )

  Vybrala jsem tuto možnost, protože bychom vám chteli ríci, co se stalo minulý týden, špatný príbeh. Byli jsme v Ceské republice minulý týden, protože jsme se meli setkat s rodinou, která chtela byt pronajmout, ale kdy
  Jsme tam dorazili, tato rodina nikdy neodpovedela na telefon. Jak si dokážete predstavit, že jsme ztratili spoustu penez (letenku, taxi atd.).

  Dále vám vysvetlím, jak funguje Airbnb ( www. airbnb. com/trust) . Poskytnou pomoc pri zpracování plateb a dorucení balícku. Tímto postupem budete moci zkontrolovat byt pred tím, než obdržím platbu.

  1. Pro registraci transakce s Airbnb potrebuji:

  - vaše celé jméno a úplnou adresu (adresa, mesto, PSC, zeme);
  - kopii vašeho ID (obcanský prukaz) (Airbnb musí overit vaše údaje)
  - vaše telefonní císlo (platné mobilní císlo, na které vás Airbnb muže kontaktovat);
  - Presné datum od okamžiku, kdy se chcete tam presunout
  - Kolik lidí tam bude žít

  2. Pujdu na Airbnb, aby ukládal klíce a smlouvu na vaše jméno jako zamýšlený príjemce.

  3. Airbnb zkontroluje balícek, aby zjistil, zda je vše v porádku, a také právní doklady, které pricházejí spolu s klícem a dokladem o vlastnictví s odborným oddelením nemovitostí. Budou také potvrdit, že jsem zákonným vlastníkem bytu, který vám pronajim.

  4. Poté vám Airbnb pošle odkaz na muj záznam na svých webových stránkách. Zde si mužete rezervovat svuj byt. Chcete-li si je objednat, požádejte o bezpecnostní zálohu ve výši 3 mesícu pronájmu. Tato trímesícní lhuta predstavuje dobu ubytování a vklad za tyto první tri mesíce zustane. Po trech mesících, kdyby vše bylo v porádku, a chcete zustat v mém byte, budeme trvat dlouho.

  5. Záloha je jen formalita a nebude vás zavázat k pronájmu bytu, je to bezpecnostní vklad, jen proto, aby se ujistil, že to není vtip a já neplatím dopravní poplatky za nic na adresu, která není Neexistuje. Tímto zpusobem budete mít jistotu, že obe peníze zustanou u Airbnb, dokud neuvidíte byt, a teprve po tom, pokud bude vše v porádku, dostanu peníze.

  5. Po provedení zálohy si jeden z agentu spolecnosti Airbnb prijde s klícem a s nájemní smlouvou u vás domu za 4 dny.

  6. Poté pujdete s tímto agentem, abyste videli byt, a pokud bude vše v porádku, podepíšete smlouvu.

  7. Pokud se neco stane špatným a nechcete si pronajmout byt, agent Airbnb vám dá peníze a vrátí mi klíce zpet.

  Dej mi vedet, jestli je vše jasné?

  Dekuji

 • 11. 8. 2018 18:33

  zdenap (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Tak ty podvodné inzeráty běží dál- taky jsme se zajímali o pronájem bytu v Břevnově- od Efsathiose Varelase- přišel nachlup stejný e-mail,Protože si vnuk přečetl tuto diskuzi k článku, tak mu odepsal, že jede na Kypr a že to tam dojedná osobně.No co- už žádná odpověď- to bylo před týdnem- 3.8.2018, Dnes po týdnu zase inzerát je na Sreality tentokrát jej nabízí Harn Klonas-který má na Srealitách těch inzerátů několik.

 • 12. 9. 2018 22:17

  z panayiotis.varelas81@hotmail.com (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jsem dostal stejni email z Panayiotis Varelas

 • 13. 9. 2018 14:53

  Taron (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

  Dnes opět na sreality !!!! svině podvodnické!

  Od: Panayiotis Varelas
  Datum: 13. 9. 2018 v 11:03:39
  Předmět: Pronájem byt, 3+kk , 100 m², Praha 6, Repy, Na Fialce II

  Ahoj,

  Dekuji za váš zájem o muj byt.

  Nejdrív chci objasnit nekteré veci týkající se bytu:

  - cena za celý byt je 10000 Kc + 3000 Kc = 13000 Kc / mesíc.

  Tato cena zahrnuje všechny služby: voda, elektrina, internet, plyn a parkovište.

  - byt je plne zarízený a vybavený, stejne jako ve fotografiích.

  - byt se nachází v Praha 6, Repy, Na Fialce II

  - v apartmánu jsou povoleny domácí zvírata, jsou-li klidné a cisté.

  Pokud jste s temito informacemi spokojeni, dejte mi vedet, abyste mohli pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a preji hezký den.


  V následujících slovech vám vysvetlím, moji situaci.

  Žiji v Nikósii na Kypru.

  Zdedil jsem tento byt od tety, která zemrela, a ted, protože nikdo z mé rodiny nežije v Ceské republice, chci ji pronajmout.

  Dovolte mi, abych vám rekl neco o mne. Mám 37 let a já jsem pred 12 lety. Mám dve deti a pracuji jako stavební inženýr.

  Byt lze pronajmout dlouhodobe nebo krátkodobe.

  Pokud máte zájem o pronájem bytu, budeme využívat realitní spolecnost, která bude zajištovat platbu a dorucení klícu a smlouvy.

  Dejte mi vedet, co si o tom myslíte? a v dalším sdelení vám mohu vysvetlit celý proces.

  Dekuji

  PS : Prijmete prosím omluvu, pokud tento text není správne napsaná. Tento text byl preložen z anglictiny pomocí Google Prekladac. Doufám, že chápete mou ceštinu. Radeji mi odpovedet v anglictine.

  ŠMEJDI!

 • 13. 9. 2018 14:58

  Taron (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

  Komunikovali z mailu
  panayiotis.va­relas81@hotma­il.com

  !!!!!!!!!!!!!

 • 1. 11. 2018 21:32

  RIV (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zdravím. No popravdě nechybělo málo a málem jsem taky naletěl. Dotyčný psal pod jménem Urha, email reallphh954@post.cz Pod inzerátem: https://www.byty.cz/nove-zrekonstruovaneho-bytu-2-kk-v-centru-mesta-plzen-cechova/xad8611160.aspx. Cena se mi nezdála úplně nereálná.
  Již jsem kontaktoval realitku byty.cz o podvodném inzerátu.

 • 28. 11. 2018 15:30

  Koláček (neregistrovaný) 188.175.124.---

  Tentokrát e-maily chodí od Angelio Aristidis. Stejné jako předchozí! Tak pozor :-)

 • 17. 12. 2018 13:18

  Milosss (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Já když jsem prodával v Praze byt, tak jsem to svěřil do velice dobré realitní kanceláře https://www.edoxreality.cz/ a nemusel jsem bát žádného podvodu já, ani kupující.

 • 8. 1. 2019 14:15

  Bernadette Qessen (neregistrovaný) ---.comfis.cz

  Opatrně i na " Bernadette Qessen!

  Hello,

  Thanks for your email query regarding my apartment located on: ul. Derflanská 1007, Uherské Hradište
  I'm sorry for the delayed answer i just got back from vacation.
  I am sorry but i do not speak czech. I lived all my life in United Kingdom. This apartment is inherited from my grand-parents who lived in Czech Republic. Now the apartment is empty and i want to rent it.

  My name is Bernadette Qessen. I'm a research engineer for a pharmaceutical company .

  The apartment is completely furnished with high quality furniture, all the necessary equipment and appliances. New fitted kitchen . The apartment is in excellent condition, very clean and well kept. You have full access to all building amenities, near you have public transportation, coffee's shops and other facilities. Pets are allowed.

  The rent will be CZK 4900 per month including all utilities (water, electricity, internet, cable ). The time period for the lease is negotiable - what ever suits you well. I am asking for a rental guarantee (kaution) equal with 2 months rent because as you can see in the pictures my apartment is finished to high standards. The rental guarantee will be refunded at the end of the contract in full.
  If further interested, please give me some information about yourself (age, job, lifestyle or whatever you think makes you a good tenant).
  Also please let me know how many people would be living on the property and exact date when you would like to move in.

  Here are more pictures with my apartment: https://postimg.cc/gallery/i1kfgmyq/

  Thank you and I look forward to hearing back from you.
  Bernadette Qessen

 • 14. 1. 2019 14:43

  Adel (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Přesně od ni mi dnes přišel e-mail.
  V sobotu jsem na srealitach narazila na luxusní byt jen za 4500tis měsíčně, tak jsme si s přítelem řekli, ze tam zkusim v pondělí ráno zavolat, jelikož u nabídky bylo napsané, nevolat o víkendech a po 18h. Tak jsem prozatím reagovala ve formuláři přímo u nabídky. Po par hodinách, co se mi to rozlezelo v hlavě jsem si rozklikla údajného Ing. Zbyňka Šagáta. No a světě div se, na srealitach bylo podobných nabídek spoustu, všude po cele ČR, přehnaně luxusní byty za podezřele nízké najmy. Všimla jsem si i, ze některé fotky bytu se opakovali u více nabídek. U každého inzerátu byl stejný zmatený text a všechny byly aktualizovaný v ten samy den. Takže mi došlo, ze to bude nějaký podvod. No a dnes mi přišla na e-mail odpověď od zmíněné Bernadette Qessen. Takže ne. Doufám, ze mi nevleze do mailu nebo do mobilu nejakej vir

 • 14. 1. 2019 17:04

  Tyna a Frantisek (neregistrovaný) ---.jcuhhnet.ta.wlnet.cz

  S přítelem jsme sháněli nějaký podnájem v Táboře.
  Líbil se nám být, a přesně na tuto paní jsme narazili.... nabízela 2+kk za 4.500 mesicne. Tak jsme si řekli že to zkusíme.. a už by nám hned odeslala klíče a vše prez službu Airbnb... takže od ní dávám ruce pryc a blokují ji.

 • 18. 3. 2019 21:50

  Claire (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Dostala jsem naprosto stejný email, až na místo. Nájem požadovali za 5 000 Kč pod jménem Allyson Rivven.

 • 13. 2. 2019 13:54

  Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct! (neregistrovaný) ---.171.broadband2.iol.cz

  Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!
  Jste v současné situaci v potížích nebo vás ohrožuje?
  Tímto způsobem vám dáváme schopnost učinit nový vývoj.
  Jako bohatý člověk se cítím povinen pomáhat lidem, kteří se snaží dostat šanci. Všichni si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, bude muset pocházet od ostatních.
  Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou.
  Žádné překvapení, žádné další náklady, ale jen dohodnuté částky a nic jiného.
  Už nečekejte a komentujte tento příspěvek. Uveďte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na pastorosasben@ou­tlook.com

  Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme ti pomoct!

 • 25. 3. 2019 21:58

  evelinka359

  Pridávam ďalší...
  25.3.2019

  ares.theodorou­@gmail.com

  Ahoj,

  Dekuji za váš zájem o muj byt.
  Nejdrív chci objasnit nekteré veci týkající se bytu:
  - cena za celý byt je 12000 Kc + 2000 Kc = 14000 Kc / mesíc.
  Tato cena zahrnuje všechny služby: voda, elektrina, internet, plyn a parkovište.
  - byt je plne zarízený a vybavený, stejne jako ve fotografiích.
  - byt se nachází v Praha 3, Žižkov, Ke kapslovne
  - v apartmánu jsou povoleny domácí zvírata, jsou-li klidné a cisté.
  Pokud jste s temito informacemi spokojeni, dejte mi vedet, abyste mohli pokracovat v konverzaci.

  Dekuji a preji hezký den.

 • 15. 4. 2019 20:04

  Šárka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Přesně to samé mi dnes psal Dorian Vassos z emailu dorian.vassos@gma­il.com

  Úplně ten samý text. Ozvala jsem se na jeho inzerát na bezrealitky.cz - byt na Vinohradech v Praze.
  Prosím dávejte si pozor!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).