Hlavní navigace

Názor k článku Povinné čipování psů od ledna 2020. Vše, co potřebujete vědět od neAne novák - za takový paskvil musel někdo dostat dovču nebo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 10. 2019 2:08

  neAne novák (neregistrovaný) 95.173.83.---

  za takový paskvil musel někdo dostat dovču nebo lahev vina asi !
  v teto podobě čipovaní psu ničemu nezbrání ! množírný pojedou dal ! a zvednou ceny o čipy ! ale nikdy nepujde dokazet číje ten pes resp čí je to číslo čipu ! pokud nebude pes v žadném registru ! zapsat psa tedy číslo čípu do registru poviné !

  Už vídím ty zastupu spoluobčanu jak utikaji nechat svoje zablešené podviživéné a nemocné psy čipovat a pak hned na ouřad registrovat aby mohly platit poplatky za psa :)))) opravdu žívě to vídím !
  uplně v živých barvách vidím, jak majitel množírny se registruje do všech registru !

  co lze očekavat od takového paskvilu :

  více vyhozených psu !

  více utracených starých psu !

  vytahaní peněz z lidi ! (hlavně z těch co se staraji o utulkové psy a zaběhle psy !!!)

  tedka si vemte soukromé utulky které lidi kteří je maji a financuji ze svého !!! když má někdo v soukromém utulku 30 psu x 850 kč =25500, běžná cena za čipovaní v ostravě je 750 až 850 kč ! za kus
  taže tvrzení že ceny čipu se pohybuji od 120 kč do 500 je zcela lživé !!!

  síce je stanoveno jaké ISO a typ čipu se má použít ale bohužel špatné vybavění mp a utulku dost často znemožnuje přečíst čip !

  dale pak vidím jako MP podržtaška běhá za pesm po ulici aby přečetl čip :)))
  tím jsem chtěl říci že existuji čtečky které zvladaji přečíst číp na 10 metru ale cenově jsou jinde něž běžné čtečky které snimaji max 30 cm !

  zdravotní rizika :

  zdravotní problémy psu po aplikaci čipu o čemž se vesele mlčí ! stačí aby pes po aplikaci dostal infekce do v pichu a bude z ceny 500 kč razem cena 10000 kč osobně jsem to zažil ! bylo nutné číp vyřizou a zasaženou kuži infekci odstranit brat atb 2 mněsíce celkové naklad yna lečbu psa 25 tisíc !!! počítano vše

  dost často se stavá že v mistě vpichu se vytvoří boule ! hlavně u těch psu kterým se tvoří po očkovaní ! zaprvé je bolestivá za druhé muže udělat velké zdravotní problémy psu !

  prstě tenhle zakon zase bije je slušné lidi !!! na ty na které byl udajně miření vubec vliv mít nebude !!!
  vím to z vlastní skušenosti par km odemně je množírna KVS tam byly poslané xyz krát a nic se nedeje ! dicky to skončí tak že vše je v pořádku ! i když psy jsou podviživení zablešní a nemocní ! ve spravě od kvs stojí psy jsou v dobrém vyživovem stavu a zcela ve vyhovojích podmínkách !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).