Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Povinné čipování psů od ledna 2020. Vše, co potřebujete vědět od Branda - Včera vet cipoval u nás na vesnici.Slo to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2019 9:09

  Branda (neregistrovaný) 88.81.82.---

  Včera vet cipoval u nás na vesnici.Slo to pomalu, vystresovaní psi okolo.Pulka klientů ani neví,jak pejska zaregistrovat do nějaké databáze (našel jsem pouze jednu,kde nevymahali platbu).Při ceně čipu s aplikatorem 1,8 dolarů fajny kseftik.Samotna aplikace čipu se mně zdála jednodušší, než očkování.....

 • 26. 10. 2019 21:34

  Dan (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Přesně tak, je to jen další kšeft v tomhle šmejdstánu.
  Psa nemám (kdysi jsme měli - 5 x NO - postupně), ale, když jsem zaregistroval tu masírku "bububu, čip nebo 20 000,-" plus někde z oficiálního zdroje "... obec přispěje částkou 400,- Kč na očipování psa...", a jelikož se trochu o RFID (technické, ne veterinární, jako někdo zde výše) zajímám, tak jsem jen tak zlehka omrkl možnosti a ceny. No, a když jsem zjistil, co to obnáší, a (jak už taky tady dříve někdo dal link na aliexpress a Vy "zopakoval" tu cenu) kolik to stojí, tak mi bylo jasné, proč byla tato povinnost uzákoněna. A opakuji JE TO JEN A POUZE KŠEFT! A to jsem tehdy, a myslím, že oprávněně, předpokládal, že registr bude jeden, centrální a povinný a on-line, když se oháněji identifikací psů, a netušil, že nic takového neexistuje.
  Poznámka k náročnosti aplikace čipu - srovnatelné s očkováním nebo (v podstatě totožné s) podkožní aplikací malé dávky léku injekcí.
  Poznámka k té ceně $1,8 - je to "maloobchodní" cena za JEDEN čip VČETNĚ aplikátoru (stříkačky s jehlou) a v případě ceny necelých $2 i DOPRAVY, tak jakpak je to asi při velkodběru, že.
  A z hlediska "konspiračně/vel­kobratrsko/mo­rálního" je to prasárna a typický příklad Overtonova okna (nebo chcete-li vaření žáby). Nejdřív psi - to projde (protlačíme pod falešnou záminkou - a spousta hlupců to bude ještě podporovat - "... přece identifikace a nižší/odpuštěné poplatky!"), pak kočky (když mohli psi, proč ne kočky? - a spousta hlupců to bude ještě podporovat a spousta "pejskařů" to bude vyžadovat - když museli psi, proč ne kočky?). No a pak ještě pár iterací, a nakonec:"Když psi a kočky a morčata a slepice a akvarijní rybičky a kedlubny (no, nesmějte se i rostliny se už čipují - pokud vím, tak v současnosti přinejmenším stromy) a ..., tak proč ne člověk (nebo, jak tu dříve někdo poznamenal, zpočátku aspon děti) a spousta tupců to bude ještě vyžadovat - přece "online", "chytré", "moderní", nehledě na "slevy", "výhody" a nedejpřírodo "nadstandard" atp., že.
  Nechápu, jakto, že to doted mohlo fungovat bez čipů.
  To je vše, neb jsem již příliš unaven a znechucen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).