Hlavní navigace

Názor k článku Povinné čipování psů od ledna 2020. Vše, co potřebujete vědět od Honza - Jarmilo, to jste si položila správné a logické...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2019 16:35

  Honza (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jarmilo, to jste si položila správné a logické otázky. Škoda, že si je nepoložili zákonodárci, kteří zákon schvalovali. Odpověděla jste na své otázky také správně a logicky a v zásadě stejně, jako řada jiných zdejších diskutujících, kteří byli ve svých vyjádřeních jadrnější.

  Povinné čipování dopadne jen na zodpovědné chovatele a na veterináře, kteří budou natlačeni do toho, aby vysvětlovali chovatelům nevysvětlitelnou souvislost mezi "platností" očkování proti vzteklině a (ne)přítomností čipu v těle zvířete. Provozovatel psí množírny si z něj hlavu určitě dělat nebude. Tak čím ten zákon pomáhá občanu k lepšímu a pohodlnějšímu životu?

  Pojem "neplatnost očkování" je dokonalý. Míjí se s logickou skutečností, že očkování je buďto účinné nebo neúčinné - cž je zásadní a jediný faktor v otázce ochrany před nemoví. Podmiňovat administrativně ochranu proti nemoci (= nařizovat neplatnost očkování) aplikací čipu je stejná blbost, jako např. pomiňovat "platnost" očkování proti chřipce povinností nosit červené ponožky - což může být další věc, kterou si můžeme uzákonit se stejnou logikou.

  A doplním k Těm vašim ještě další otázky: Může veterinář odmítnout očkovat nečipovaného psa? Musí veterinář udat majitele, který nemá psa čipovaného a má tu drzost s ním přijít do ordinace? Odpovědi nechť si každý doplní sám...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).