Hlavní navigace

Názor k článku Povinné čipování psů od ledna 2020. Vše, co potřebujete vědět od J, Novák - Souhlasím s již vyslovenými názory o tom, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2019 11:47

    J, Novák

    Souhlasím s již vyslovenými názory o tom, že pokud nebude jednotné registrační místo a uzákoněna povinnost registrace čipu do takové databáze, tak je to jen opatření k vyhánění dalších peněz k kapes majitelů psa. Ono je to podobné, jako kdyby někdo rozhodl, že auta musí mít reg. značku, za kterou zaplatí příslušný poplatek, ale pak záleží už jen na majiteli, zda tu registrační značku zaeviduje či nikoliv, a pokud ji zaeviduje, je jen a jen na něm, do které databáze. Nejspíš by také uvažoval o tom, že ji zaregistruje do databáze, která mu tuto službu nabídne nejlevněji.
    Navíc se domnívám, že když už něco takového legislativci napsali a poslanci jim to odhlasovali, tak krom centrální databáze mělo být propojení této databáze i s databází obecních poplatků, aby bylo možno při případné kontrole zjistit, zda majitel uhradil příslušné obci příslušný poplatek, event. že obec osvobozuje od poplatku čipované psi. Nyní se lze domnívám se, že obce, které toto osvobození poskytují v současné době, od toho ustoupí, protože zákon majitelům psů ukládá povinné čipování, tudíž obce nebudou mít důvod majitele čipovaných psů nějak zvýhodňovat. Byli by totiž zvýhodněni všichni. A ptám se: Jak obce, kde nyní jsou čipovaní psi osvobozeni od poplatků, budou kontrolovat, zda pes, jehož majitel uplatňuje osvobození, je skutečně očipován? Ono totiž v okamžiku, kdy obec zjistí, že pes čipován není, zjistí, že se majitel dopouští přestupku a obec toto bude muset řešit. Mohou tudíž nastat docela pikantní situace, kdy úřednice obecního úřadu bude nucena oznámit majitele psa příslušnému orgánu proto, aby tento konal ve věci přestupku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).