Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Postavte si ideální bankovní účet zadarmo od Karel - Já bych přidal ještě Raifku, sice platím za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2010 10:05

  Karel (neregistrovaný) ---.ebanka.cz

  Já bych přidal ještě Raifku, sice platím za odchozí platby 3 Kč, ale dostávám 20 Kč bonus, takže pokud provedu míň než 6 plateb měsíčně, tak jsem na nule…

 • 5. 3. 2010 11:59

  Patrik Chrz

  RB jsem zmiňoval v minulém článku, mezi účty, které lze za určitých okolností používat zdarma: http://www.mesec.cz/clanky/jak-vybrat-nejlevnejsi-ucet/
  Zde mě ale nenapadá služba, která by byla zdarma (popř. by se vešla do toho 20 Kč bonusu) a zároveň byla natolik užitečná, aby jen kvůli ní se vyplatilo tento účet zřozovat.
  Protože odchozí platby (všechny, nebo aspoň některé) zdarma (včetně vedení účtu zdarma) má více ústavů na trhu (Postžiro zadarmo, mBank, Unibon, ING, MSD, Axa, FIO).

 • 5. 3. 2010 13:17

  guest (neregistrovaný) 193.179.131.---

  Tak já si držím RB z důvodů, že nabízí služby, které sice nejsou zdarma, ale třeba taková mBank tyhle služby nenabízí vůbec. Např. kontokorent, možnost mít 2 platební karty zdarma k jednomu účtu (elektronickou a embosovanou), zahraniční měny na účtu zdarma (či jak to nazvat), bezplatná tel. linka a další…

 • 5. 3. 2010 17:51

  Patrik Chrz

  Kontokorent sice mBank nenabízí vůbec (někomu může stačit kreditní karta), ale nabízí ho Postžiro zadarmo a FIO (jako příplatkovou službu).
  A elektronickou a embossovanou kartu je rovněž možné mít i zdarma. Embossovanou od mBank (debetku i kreditku) a elektronickou k Postžiro zadarmo, k FIO (zde jak ke spořicímu tak běžnému účtu) a ke spořicímu účtu od Axa. Pokud by někdo trval na dvou kartách k jednomu účtu (nevidím v tom až takový rozdíl, naopak z mé strany chápu jako výhodu pokud je každá karta k jinému účtu, ideálně různí vydavatelé karet (jak banka, tak karetní asociace), ale budiž), tak lze mít k běžnému účtu od FIO zdarma Maestro a za příplatek si vybrat vhodnou kartu z nabídky ČSOB. Pokud jde jen o to, aby měl jinou kartu manžel a manželka ke stejnému účtu, tak u FIO je karta pro disponenta a u mBank pro spolumajitele zdarma.
  Ohledně těch zahraničních měn – nejsem moc přesvědčen o tom, že je to dobrý nápad, zastávám názor, že člověk má mít účet v té měně jakou se v dané zemi platí, protože jinak za všechny pohyby platí jako za zahraniční platby viz:
  http://www.mesec.cz/clanky/jakymi-zpusoby-platit-do-zahranici/
  http://www.mesec.cz/clanky/jak-prijmout-platbu-ze-zahranici/
  a to i v případě, že jde o tuzemský platební styk. Když už např. účet v EURech, tak v Německu (např. VR Bank Zittau) nebo na Slovensku (např. Privatbanka). Pokud nemám příjem v cizí měně, ale mám v ní výdaje (např. nakupuji na eBay), je pro mě výhodnější používat devizové společnosti a obráceně, pokud mám příjem v cizí měně a výdaje v domácí, opět je pro mě výhodnější nechat si jí posílat na účet devizové společnosti, která mi jí promění výhodněji, než jakákoliv banka. Jinak účty v zahraničních měnách nabízí třeba FIO (USD a EUR) a to za poměrně výhodných podmínek.
  Bezplatnou telefonní linku (jak pro informace, tak pro zadávání příkazů) má ING a částečně se dá říct, že mBank, pokud se využije možnost volání z mKiosků a finančních center, ovšem příkazy jsou už dost zpoplatněny.

  Tenhle článek není o tom, jak vybrat jeden účet, který je „nejlepší“ i za cenu různých kompromisů (tedy, že za některé služby budu platit více, než je nezbytně nutné), protože kritéria toho co je „nejlepší účet“ budou u každého jiné. Dostali bychom se tak k tzv. „průměrnému klientovi“ a to je to, co já nemám rád. Takové to já jsem měl celé kuře, ty žádné, takže jsme oba měli průměrně půlku kuřete – chování „průměrného klienta“ nakonec totiž neodpovídá vlastně žádnému zákazníkovi – tu půlku kuřete totiž z těch dvou neměl ani jeden.

 • 5. 3. 2010 13:19

  Libor (neregistrovaný) 88.146.207.---

  A „Postžiro zadarmo“, je opravdu na nektere veci zadarmo? karta zadarmo, vybery z bankomatu zdarma, prichozi/odchozi platba (pres e-bank) zdarma?
  neni tam zadna finta?

 • 5. 3. 2010 13:28

  pan hrábě (neregistrovaný) ---.126.broadband9.iol.cz

  Používám ho a finty jsem si nevšimnul. Oproti mBank umí i hotovostní operace, třebaže ty už jsou zpoplatněné. Výběry zdarma jsou z bankomatů Čsob a Poštovní spořky, a to v neomezeném množství.

 • 5. 3. 2010 18:06

  Patrik Chrz

  Ty hotovostní operace lze částečně obejít. Vklady přes bankomat (ano, zatím pouze pro Pražáky a Ostraváky), ale i přes přepážku pošty. Sice je vklad na Postžiro zadarmo zpoplatněn 50 Kč, ale na Červené konto nikoliv – prostě to zapomněli uvést do sazebníku. Oficiálně na Červené konto nelze vkládat hotovost (v podmínkách je uvedeno, že Červené konto neumožňuje hotovostní transakce), ale protože pracovnice na přepážce nemá šanci zjistit typ účtu (uvádí se pouze číslo a ona nemá přímý náhled na účet), na který klient vkládá, vklad přijme. A protože v sazebníku tato položka není, je vklad zdarma :). Samozřejmě je otázkou jak dlouho tomu tak ještě bude.
  Výběry z bankomatů sítě ČSOB (ČSOB, Volksbank, Poštovní spořitelna) jsou zdarma. Sice jen 50 000 Kč týdně, ale to na „běžný provoz“ obvykle stačí. Pro větší částky lze využít jiných produktů – ať u jiných bank (běžný účet u mBank a výběr z bankomatu, FIO a výběr na přepážce (u FIO je ale určité omezení při výběru výrazně větší částky než je měsíční průměrný zůstatek na účtu) nebo vkladní knížka České spořitelny) nebo přímo produkt Poštovní spořitelny – vkladní knížku, kde je výběr nad 10 000 Kč denně zpoplatněn akceptovatelnou desetikorunou. A převody z účtú na vkladní knížky (a jakýkoliv jiný účet v ČR) jsou zdarma, stejně jako vedení vkladních knížek a příchozí platby.
  Jo a ještě jedna výhoda u Postžiro zadarmo – placením kartou lze získávat body a za ně získat věcné dárky. Nic extra, ale na rozdíl od „vydělávacích“ karet je to zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).