Hlavní navigace

Názor k článku Postavte si ideální bankovní účet zadarmo od Patrik Chrz - Ty hotovostní operace lze částečně obejít. Vklady přes...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 3. 2010 18:06

    Patrik Chrz

    Ty hotovostní operace lze částečně obejít. Vklady přes bankomat (ano, zatím pouze pro Pražáky a Ostraváky), ale i přes přepážku pošty. Sice je vklad na Postžiro zadarmo zpoplatněn 50 Kč, ale na Červené konto nikoliv – prostě to zapomněli uvést do sazebníku. Oficiálně na Červené konto nelze vkládat hotovost (v podmínkách je uvedeno, že Červené konto neumožňuje hotovostní transakce), ale protože pracovnice na přepážce nemá šanci zjistit typ účtu (uvádí se pouze číslo a ona nemá přímý náhled na účet), na který klient vkládá, vklad přijme. A protože v sazebníku tato položka není, je vklad zdarma :). Samozřejmě je otázkou jak dlouho tomu tak ještě bude.
    Výběry z bankomatů sítě ČSOB (ČSOB, Volksbank, Poštovní spořitelna) jsou zdarma. Sice jen 50 000 Kč týdně, ale to na „běžný provoz“ obvykle stačí. Pro větší částky lze využít jiných produktů – ať u jiných bank (běžný účet u mBank a výběr z bankomatu, FIO a výběr na přepážce (u FIO je ale určité omezení při výběru výrazně větší částky než je měsíční průměrný zůstatek na účtu) nebo vkladní knížka České spořitelny) nebo přímo produkt Poštovní spořitelny – vkladní knížku, kde je výběr nad 10 000 Kč denně zpoplatněn akceptovatelnou desetikorunou. A převody z účtú na vkladní knížky (a jakýkoliv jiný účet v ČR) jsou zdarma, stejně jako vedení vkladních knížek a příchozí platby.
    Jo a ještě jedna výhoda u Postžiro zadarmo – placením kartou lze získávat body a za ně získat věcné dárky. Nic extra, ale na rozdíl od „vydělávacích“ karet je to zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).