Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Postavte si ideální bankovní účet zadarmo od Obyvatel - Ma dnes zrejme uz jen Raiffeisenbank :-/

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 3. 2010 15:12

  Patrik Chrz

  Nevím, co si kdo představuje pod pojmem internetové bankovnictví, mě stačí, když můžu zadat příkaz a zjistit kolik mám na účtu. A to bez toho, abych musel na PC instalovat speciální program, přepisovat generovaná čísla do nějakého autorizátoru a zase zpět nebo aby měla banka nějaké požadavky na prohlížeč či mobilní telefon (SIM Toolkit) a já se tak mohl mohl připojit v podstatě z libovolného počítače a to vše samozřejmě zdarma – žádné poplatky za pokyny, za odeslané SMS nebo za samotné převody.
  Z internetových bankovnictví bank a záložen, které využívám (ING, mBank, Poštovní spořitelna, Fio, MPÚ) nebo jsem využíval (WSPK a (tehdy ještě) Živnostenská banka) mě nejvíce vyhovuje FIO. Internetové rozhraní je minimálně závislé na prohlížeči a umí být velmi jednoduché, zároveň ale má velké množství různých nastavení, způsobů vyhledávání a zobrazení pokud má klient zájem se v tom „rejpat“. Z mnou zmíněných ústavů má FIO jako jediný ústav naprosto svobodnou volbu přihlašovacích údajů do IB, bez omezení použitých znaků, atd. Velmi jednoduché a výkonově nenáročné je i prostředí od mBank i když pro někoho může být příliš strohé..
  ING je velmi jednoduché na ovládání, ale už moc strohé (nezobrazuje název majitele protiúčtu, i když tato informace je pak na ročním výpise a jsou schopni ji sdělit po telefonu) na informace, MPÚ vyžaduje instalaci bezpečnostního certifikátu (funguje i např. pod Firefoxem na Linuxu) a IB Poštovní spořitelny (stejné by měla mít ČSOB jen v jiných barvách) mě přijde takové těžkopádnější a s pomalejší odezvou i když např. jako jediné ze zmíněných umožňuje dobíjení mobilního telefonu.

  Pokud budeme vybírat v bezplatných účtech tak si myslím, že si vybrat může každý a když mu bude nějaká ta služba chybět, tak jí použije od jiného ústavu – a o tom tenhle článek je. Jak zkombinovat vlastnosti bezplatných účtů tak, aby si tam většina našla to, co potřebuje.

 • 7. 3. 2010 17:29

  Obyvatel (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  „Nevím, co si kdo představuje pod pojmem internetové bankovnictví“

  Takove, ktere lze kompletne vyuzivat vyhradne za pomoci pocitace pripojeneho k Internetu.

 • 7. 3. 2010 17:42

  Patrik Chrz

  No, pokud je „na závadu“ přijímání autorizačních SMS na telefon (osobně považuji za nejlepší poměr bezpečnost/po­hodlnost), tak je tu třeba FIO, které umí podepisovací aplikaci v Javě (jako volitelná alternativa k SMSkám), ING kde stačí na potvrzení jen PIN a heslo, Volksbank s TAN kódy, Unibon a myslím, že u Unibonu s Gopasem a Digipasem také nejsou potřeba SMSky. A u mBank lze nastavit u zvolených cílových účtů nepotvrzování příkazů pomocí SMS.

 • 8. 3. 2010 2:45

  js (neregistrovaný) ---.bluetone.cz

  Ještě LBBW. Pro ovládání internetového bankovnictví se používá výhradně „kalkulačka“ generující jednorázové kódy. Aktivuje se vložením čipové karty (debetní platební nebo speciální, která vypadá jako Maestro, ale nelze s ní platit). Ale jejich běžné účty by asi nesplňovaly výchozí požadavek článku – zadarmo. (Nestudoval jsem podmínky podrobně, mám tam spořicí účet.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).