Autor zapomněl zmínit hlavní praktický (finanční) přínos ročního zúčtování zaměstnavatelem oproti daňovému přiznání. A to, že případný nedoplatek se poplatníkovi nesráží ! Což se nejčastěji týká přeplatku na daňovém bonusu, kdy sice splnil podmínky pro jejich měsíční výplaty ale pro malý příjem nesplní roční podmínku...
Tato obava je lichá. Od té doby co jsou tabulky a výpočet se neprovádí přímo se to stát prakticky nemůže (tím netvrdím že tabulky jsou lepší), leda by účetní udělala chybu u výplat (navíc myslím, že by takové peníze mohla firma požadovat zpět).
Přiznávám že jak je to s daňovými bonusy nevím. Vím, že když člověk vydělá v jednom měsící příliš málo stát mu k těmto penězům prakticky přidá, což jsem nikdy nepochopil proč bylo zavedeno. Jak se tyto daňové bonusy a nárok na ně promítne v přiznání za celý daňový rok nemám představu.
Dlouho jsem byla na úřadu práce a díky tomu jsem si nesměla vydělat víc než 4.000Kč.Můj příjem za loňský rok není ani 30 tisíc a přesto podle nových zákonů nemám nárok na vrácení daně.Do daňového přiznání se píšou příjmy od 5 tisíc.Kdo asi tento zákon navrhl a schválil?Určitě potřeboval přikrýt příjmy,takto se nikdo nedozví,kolik vlastně vydělal.Já jsem na 4.050 pracovala celý prosinec jako manipulant a proto mi na těch 8set korunách záleželo.Pokud má někdo příjem za jednorázovou práci a třeba 10krát do měsíce od více firem je na výsost jasné,že mu na těch osmi set korunách odvodu na dani nezáleží.Řekne mi někdo,kam zmizela spravedlnost?