Hlavní navigace

Názor k článku Pojišťováci jako lovci klientů od Jezevec - Ale to byste musel být odborníkem na vše....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 12. 2007 10:11

  Jezevec (neregistrovaný)
  Ale to byste musel být odborníkem na vše.
  Auto si sice možná nekoupíte dle reklamy, ale v servisu jsou vám schopni nabulíkovat potřebnost opravy či výměnu dílů, která není nutná. Třeba to je jen otázka 5 - 10 tisíc, pro někoho to není žádný peníz ... Ale jako člověk s omezeným všeobecným přehledem těžko poznáte, zda oprava je opravbdu nutná nebo z vás jen chtějí vysát nějaké peníze navíc.
  Koupíte si jakokoukoliv potravinu - rozumíte chemii a medicíně, abyste rozpoznal, že po konzumaci této potraviny dostanete rakovinu za 5 let a u jiné potraviny až za 10 let?
  Vybíráte si mobil podle záření do palice? Nebo se necháte uchlácholit tím, že záření vyhovuje benevolentním normám lobistů-výrobců?
  Každý (nebo téměř každý) nadává na vysoké poplatky bank, ale stejně každý (nebo téměř každý) stejně zůstává a jen zase dál nadává.
  Když si někdo kupuje pračku, chladničku, mrazák, taky příliš nezkoumá spotřebu nebo hlučnost, a bere, to co má prodejce vystavené na prodejně nebo na co je akce, a ekonomiku provozu nezkoumá.

  Máme se ještě co učit, abychom nebyli oblbováni ziskuchtiivými společnostmi a podnikavci. K tomu by nám měly dopomoci kvalitní zákony na ochranu spotřebitele, což se však od vládnoucí strany hájící sobecké zájmy podnikatelských subjektů nedá očekávat. Zatím se děje pravý opak - přísné normy jsou změkčovány či rušeny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).