Po přečtení omezujících podmínek výplaty pojistného plnění je mi opět jasné, že pojištění je tu hlavně od toho, aby pojišťovnám a bankám vzrůstal už tak nekřesťanský zisk. Pomoc nezaměstnanému to moc nepřinese. Musí uplynout čekací doba, než se s výplatou plnění začne. Pokud člověk v té době práci sežene, k plnění nedojde. A pak zase uplyne maximální doba výplaty plnění, a když člověk práci nesežene, co pak? Mimochodem, 4 - 6 měsíců výplaty v podobě splátek je směšná doba. A vyřazení např. pracovního úrazu z rizik? Proč? Přece se pojišťuji právě kvůli takovýmto rizikům.
Pokud změníte zaměstnání, a zaměstnavatel nebude vašim dobrým známým či nepolezete jinak do zadku svému zaměstnavateli, dají vám nejprve 3 měsíce zkušební dobu, pak smlouvu na 1 rok a pak vám možná dají smlouvu na dobu neurčitou. U některých profesí a někteří zaměstnavatelé praktikují dobu určitou stále, i když k tomu není důvod, nebo u sezoních profesí - tam snad ani smlouvy na dobu neurčitou neuzavírají. Takoví pracovníci pak nebudou mít možnost pojištění uzavřít (nebo pojištění uzavřít ano, ale při požadavku na plnění budou odmítnuti pro výše uvedené důvody?) a mnohdy se nedostanou ani k úvěru.
Případů, kdy nastane pojistné plnění, mnoho asi nebude.
"A vyřazení např. pracovního úrazu z rizik? Proč?"
- to by mohlo souviset s náhradami, které v takovém případě od zaměstnavatele zaměstnanec dostává (tuším z jeho povinného pojištění). Ale nevím...
To je vcelku všechno známo: pojišťovnám a bankám je líp se vyhnout obloukem. Pokud to neuděláte, budete mohutně sponzorovat jejich zisky, užitek minimální.