Hlavní navigace

Názory k článku Pojištění se nesmí prodávat jako spoření. Bič, nebo neúčinná zbraň?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 12. 2013 11:24

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Sám stát je schizofrenní, protože daňový odpis se týká nejen penzijního připojištění, ale životního pojištění se spořicí složkou, tedy pojištění kapitálového a investičního. když už ČNB vydává doporučení, doporučí také státu, aby tyto daňové benefity z výše uvedených důvodů zrušil?

 • 10. 12. 2013 12:16

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  mně není úplně jasné, pokud si pořídím životní pojištění na pětiletý fix a s garantovaným minimálním výnosem - co je na tom za riziko vyšší nebo jiné, než u tzv zajištěných fondů. akorát se to jinak jmenuje? tak proč by se to nemohlo prodávat jako spoření?

 • 10. 12. 2013 13:32

  (neregistrovaný) ---.spcnet.cz

  Příslušný odbor ČNB se*re na svoji povinnost dohlížet na podnikání pojišťoven, protože jsou úředníci zkorumpovaní, neznají realitu, jsou finančně negramotní atd. Aby to nebylo příliš okaté, tak jednou za čas vydá jakési prohlášení, doporučení.

  Každej, kdo je do oboru aspoň trochu zasvěcenej, moc dobře ví, že základním problémem v distribuci finančních produktů je multilevel. Zakážou se mlm struktury (Partners, OVB, Fincentrum, Broker Consulting, ZFP atd.)? Ne. A tohle opatření se ani nikdy nenaplánuje.

  Když se životní pojištění nebude prodávat jako rádoby spoření/investice a nebudou existovat nesmyslné daňové odpočty, tak pojišťovny těžce zapláčou - o jejich hlavní službu je mezi lidmi jen malý zájem. Mluvím o skutečném zájmu o slušné pojištění za rozumné pojistné, ne momentálním pominutí kvůli čerstvé nepříjemné zkušenosti nebo typickému přístupu "když si sjednán pojištění za pár kaček (= sra*čku), tak se mi nic nestane".

  Zajištěné investice, tedy i zmíněné jednorázové vklady pojišťoven jsou pitomost.

  Vůbec zaměňování termínů spoření a investování je silně zavádějící.

 • 13. 12. 2013 11:49

  Abc (neregistrovaný) ---.58.broadband2.iol.cz

  Aha, tak poté, co jsou cca 15 let občané ČR okrádáni prostřednictvím výhodných IŽP na spoření se ČNB probudí a až už není téměř koho okrást, tak vítězoslavně prohlásí, že je to zcela nevhodný produkt na spoření ? A co dělala těch předchozích 15 let ? Bože, my jsme Absurdistán, to snad není pravda...
  Vážená ČNB, není nutné objevovat Ameriku, ta už dávno byla objevena, stačí jedno jediné: zakažte příslušným zákonem MLM v oboru finančnictví a pojišťovnictví včetně investic a hned máte po problému, to je to tak těžké pochopit ? To chápe i desetileté děcko...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).