Hlavní je, že pojišťovna neustále inkasovala pojistné. Není to náhodou bezdůvodné obohacení?
A za druhé: každého z nás někdy někde píchne. Když mne jako batole zabolí záda, protože jsem blbě udělalo např. kotoul, znamená to, že jsem z hlediska pojišťovny nepojistitelný, protože jsem lhal o svém zdravotním stavu? Co na tom, že ona bolest zad byla jednorázová a už se později neopakovala... V takovém případě bychom byli nepojistitelní všichni. Ono se těžko odlišuje vědomá lež a zapomenutí, protože něco se stalo opravdu hodně dávno.
mně pojištovna dala do smlouvy waiver, že nekryje následky způsobené (xxx) známou již nemocí. mně to připadalo jako past, protože v podstatě cokoliv se může nazvat následkem čehokoliv. pojištovna tedy vyjmenovala specifické diagnozy, co považuje za následek mého onemocnění - a dala mi to jako přílohu ke smlouvě. mám tedy poměrně slušnou jistotu, čím mohu zemřít bez srážky, a kdy to pozůstalí nemusí ani zkoušet.
Jakýpak háček? Ta pojištění mají téměř vždy takové podmínky, aby možnost plnění nebyla ani teoretická. Nicméně, jestliže banka nabízí hypotéku s pojištěním za nějakou sazbu, bez pojištění za jinou sazbu, a ten rozdíl vychází větší, nežli cena pojištění, tak věc je pro klienta jasná. Bere hypotéku s pojištěním - vyjde ho to levněji.
V podstatě je to tunel (části)managementu banky na banku ve prospěch pojišťovny. Banka tak přichází o pěníze, aniž by za to snižovala rizikovost úvěru. Ale to ať si řeší akcionář banky, jestli to dělají z důvodu korupce, nebo hlouposti.
Zdaleka ne pokaždé. Například mBank žádnou pojišťovnu ve skupině nemá.
Navíc to i v případě stejné skupiny nedává vůbec smysl. Kupecké počty: když můžu prodat za 12, proč bych nabízel něco za 10+1 a měl s tím vyšší náklady za administrativu? Proč to kvůli konkurenceschopnosti nevypálit rovnou za 11 a bez nákladů? To nedává smysl, co píšeš.
1. V tomto případě to stejná skupina byla. A ot omto případě je tato dikuse.
2. Víte, co dokáže s lidmi udělat kouzelné slovíčko "sleva"? Kdyby se lidé chovali jako racionální tvorové, máte pravdu. Jenže lidé se tak nechovají. A může to mít i ten efekt, že si lidé v mylném domnění, že mají krytá záda, veznou vyšší půjčku. Ty banky, narozdíl od lidí, se racionálně chovají a kdyby to pro ně nemělo přínos, tak to nedělají.
Myslím si, že banka si hlídá a jistí své půjčené peníze. Je normální, že nechá pojistit klienta. Tady máte vzorový příklad, co se Vám může stát, když budete mít hypoteční úvěr. Souhlasím s tím, že by měla pojišťovna vyplatit plnění bance, která poskytla úvěr. Banka, která obdržela peníze od pojišťovny, by měla použit tyto peníze v plné výši, pro krytí hypotečního úvěru (jistiny) klienta. Pak by měla klientovi upravit nové splátky, zohledněné k novému zdravotnímu stavu klienta. Myslím si, že mimo jiné i proto poskytují pojištění k úvěru.
V tom případě je ale taková vnucená smlouva o pojištění nemravná,neboť za ní platí klient a je bez nároku za své peníze pustit se i do sporu o plnění v případě pojistné události.Rozhodně by měly být takové smlouvy vyloučeny z okruhu smluv právně vyvážených,co se týče práv klienta a Hypoteční banka by měla být rozhodně vyloučena ze seznamu seriózních peněžních ústavů! Prostě se jedná o okrádání spotřebitele !