Hlavní navigace

Názor k článku Podzimní volby jsou ve znamení zvyšování daní od mladý,zdravý,chytrý - Je třeba uvést na pravou míru několik zamlčených...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 6. 2009 10:31

  mladý,zdravý,chytrý (neregistrovaný)
  Je třeba uvést na pravou míru několik zamlčených faktů v článku.
  1) těch 15% rovné daně z dílny ODSS je ze superhrubé mzdy, střední třídě a měně placeným lidem se daně nesnížily.
  2) Proč se neuvedlo procentuální vzjádření těch 250 000, kterých se to zvýšení daní dotkne. Pokud 2 třetiny lidí nemá ani průměrnou mzdu kolik lidí má pak plat těch 100 000 a více.

  Je nesmysl, obecné pravidlo že ODSS daně snižuje a ČSSD je zvyšuje. ODSS povolila zvýšení daně z nemovitosti. Za co mě trestá, že jsem jsem si ze zdaněného platu postavil ze zdaněného stavebního materiálu dům?

  Zvýšení DPH na 9% se dotklo všech - opět zvýšení daní. 30 korunová přirážka za položku na receptu je taky vlastně daň. Proti minulému roku se opět posunul den daňových prázdnin tak jaké snížení daní.....holá lež 1000x opakovaná.

  Když chce někdo zvýšit daně hrstce lidí hned je to prezentováno jak zvyšování daňové zátěže. Drtivé většiny obyčejných šudlalů se to vůbec nedotne.

  Neplatí rovnice že čím víc člověk pracuje tím víc vdělává, nadměrné zisky nepocházejí z prace, ale jsou spekulativní. Jakou práci vykoná člověk sedící v dozorčí radě? Co vymyslí, co vyrobí.....nic ....takové příjmy bych naopak zdanil 60% jak to mají například v USA, náš velký vzor neviditelné ruky trhu, tam mjí právě progresivní zdanění. Rovnou daň mají ubožejší státy jako Rumunksko, Albánie.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).