Hlavní navigace

Názor k článku Podnikáte bez povolení? Těšte se na vězení... od F&T - Myslím si, ze se nemusí nepoctivý podnikatelé ničeho...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 3. 2009 12:00

  F&T (neregistrovaný)
  Myslím si, ze se nemusí nepoctivý podnikatelé ničeho bát. Stačí, když nedodají doklad, podle kteréhoo je jasné, co dělali. A neoprávněně si mohou zaměstnávat koho chtějí. To by mu museli vystavit nějaký písemný doklad aby byli postižitelní. Kdyby mě nevykradl peněženku, tak bych se o jeho opravnění k podnikání tak intenzivně nezajímal. Úmyslně jsem vyhodil jméno, nemusím panu "neoprávněnému podnikateli" dělat reklamu.

  -----------------------------------------------------------------------------------
  Vyjádření z živnostenského úřadu:

  Dobrý den pane XXX, dne 2.2. jsem obdržela Vaši zprávu. Pokusím se Vám objasnit skutečnost s panem YYY YYY. Jmenovaný vlastní živnostenské oprávnění s předmětem podnikání "Zednictví", které jej neopravňuje provádět klempířské práce. Dle ustanovení §2 zák. č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání, v platném znění (dále jen živnostenský zákon) je živností s o u s t a v n á č i n n o s t provozovaná samostatně,vlastním jménem,na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení z i s k u a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. Dopis (bez doložení dokladů prokazujících provedení činnosti), ve kterém popisujete celou událost, není podkladem pro zahájení řízení o neoprávněném podnikání z moci úřední.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).