Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Podnikáte bez povolení? Těšte se na vězení... od F&T - Myslím si, ze se nemusí nepoctivý podnikatelé ničeho...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 3. 2009 12:00

  F&T (neregistrovaný)
  Myslím si, ze se nemusí nepoctivý podnikatelé ničeho bát. Stačí, když nedodají doklad, podle kteréhoo je jasné, co dělali. A neoprávněně si mohou zaměstnávat koho chtějí. To by mu museli vystavit nějaký písemný doklad aby byli postižitelní. Kdyby mě nevykradl peněženku, tak bych se o jeho opravnění k podnikání tak intenzivně nezajímal. Úmyslně jsem vyhodil jméno, nemusím panu "neoprávněnému podnikateli" dělat reklamu.

  -----------------------------------------------------------------------------------
  Vyjádření z živnostenského úřadu:

  Dobrý den pane XXX, dne 2.2. jsem obdržela Vaši zprávu. Pokusím se Vám objasnit skutečnost s panem YYY YYY. Jmenovaný vlastní živnostenské oprávnění s předmětem podnikání "Zednictví", které jej neopravňuje provádět klempířské práce. Dle ustanovení §2 zák. č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání, v platném znění (dále jen živnostenský zákon) je živností s o u s t a v n á č i n n o s t provozovaná samostatně,vlastním jménem,na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení z i s k u a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. Dopis (bez doložení dokladů prokazujících provedení činnosti), ve kterém popisujete celou událost, není podkladem pro zahájení řízení o neoprávněném podnikání z moci úřední.
 • 10. 8. 2010 15:49

  Jirka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  … a průměrný šedý udavač F&T celý upocený závistí

 • 10. 8. 2010 21:49

  F&T (neregistrovaný) 78.108.103.---

  Vážený pane Jirka. Vy jste asi šťastný člověk, pokud nemusíte nic rekonstruovat. Závist jste vzal odkud?
  Vždy se snažím s řemeslníkem dohodnout.
  Někdy se to bohužel nepodaří a já naletím. Když mi pak řemeslník nechce vrátit zaplacenou zálohu, tak co by jste dělal vy na mém místě? Několikrát jsem ho varoval že začnu zkoumat jestli podniká legálně. On si nedal říci a tak jsem ho musel prásknout, jinak bych byl směšný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).