Hlavní navigace

Názory k článku Podnikání "na leasing"

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2005 12:33

  John (neregistrovaný)
  Jako podnikatel využívam finanční leasing. Není mi úplně jasné, jak se firmám může vyplatit operativní leasing, kdy třeba za základní Fabii platí 3 roky 10.000 mesíčně (tj. 360.000 Kč) a po třech letech auto vrátí, když by finanční leasing včetně silniční daně, dálniční známky, pravidelných servisních zásahů a zimních pneumatik vyšel minimálně stejně draho a ještě by na konci zůstalo v majetku firmy auto s hodnotou přes 100.000 Kč.
 • 27. 3. 2005 0:21

  jezevec (neregistrovaný)
  Operativní leasing se vyplatí ve dvou případech:
  Jednak když vám s vozy jezdí dobytkové, takže již po dvouapůl letech je takový vůz na odpis a nikdo by ho nechtěl ani zadarmo, přesto ho leaisngovka musí ještě půl roku udržovat v provozu. Oddělat fabii za dva roky intenzívního ježdění není zas tak složité.
  Druhá výhoda je naopak v případě drahých aut - kdy narvete do nákladů i značně dražší auto než povolených 900.000 (dnes více ale limit existuje). Leasingové splátky totiž limit nemají. A to že auto vrátíte leasingovce, neznamená že auto vysublimuje. Vždycky se dá vykoupit, ostatně co by si těmi verky leasingovla dělala.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).