Hlavní navigace

Názor k článku Platí ještě úsloví "kdo šetří, má za tři"? od anonym - Nejen tzv. osobní bankéřka poradí jen to svoje....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2009 8:44

  anonymní
  Nejen tzv. osobní bankéřka poradí jen to svoje. A pokud jede na provizi a pracovní hodnocení, tak musí prodávat neprodejné a bránit již prodané, aby to klienti neodprodávali zpět. V obchodě vám taky nabídnou skladový ležák, buď na špek skočíte nebo máte přehled a vyberete si jinde.
  Jde o to, že takový přístup je relativně krátkozraký a že normálně smýšlející člověk po takovém spálení tam už nejde s ničím, i kdyby se stavěli na hlavu. Jde jen o to, budou-li takto v rámci "konkurence" postupovat všichni, zda brzy bude ještě kam vůbec chodit. Ale bohužel spousta lidí si není ochotna či schopna připustit, že je někde ojebali.
  Já osobně z takovýchto důvodů třeba nepáchnu k České spořitelně, k České pojišťovně nebo ke Škodovce. A můžou lákat na Fábie s klimou za 160 tisíc ... Takovou cenu měli nastavit už před 10til lety, vzhledem k tehdejším platům a životním nákladům.
  Ideální si představuji, že mi poradce opravdu poradí. Tzn., "kurs eura mají výhodnější támhle za rohem a tohle stavební spoření máme z hlediska poplatků nejlevnější my, ovšem co se týče úrokové sazby, tak jsme druzí od konce". A spočítá vám, že při měsíční úložce 1000 je za celý cyklus spoření výhodnější dát ročně o 50 více na poplatcích a v úrocích to dostanete 10x zpátky. Ale to by tady nesměla vládnout "demokracie drž ústa a krok".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).